Sapphire RX 6600 Dual overclock ayarları nasıl?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bir videodan bakarak şöyle ayarlar yaptım kart patlamaz değil mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20220404_033746.jpg
    IMG_20220404_033746.jpg
    199,6 KB · Görüntüleme: 556
Yahu anlamadım gitti voltaja göre frekans verirsin ya da frekansa göre voltaj verirsin. Sen direk voltajı dayamışsın resmen. Önce voltajın ne kadar soğutulabildiğini kontrol et. Sonrasında MHz ayarla voltaja göre. Ben her daim önce voltajı denerim sıcaklıklarımı görmek için. Sonra hızını ayarlamaya başlarım. Baktım çok küçük voltaj ile bir tık daha yükselircek hızı yükseltirim.

OC yapmazsanız daha iyi olur. Halk ağzıyla yakarsınız o kartı. Fan hızı Max değeri %55 olmamış. Sıcaklığa göre ayar olması lazım ve gerekirse %100 hızında çalışmalı. Yoksa kart zaten direk kendisini kısacak sıcaklıklardan dolayı.

Minimum frekans neden 2600, maksimum fan hızı neden 55%, güç limitini de maksimuma almışsın.
Bu tarz bir OC'yi soğutacak kart zaten ya kapalı devre ya da custom katı boru sıvı soğutmalıdır, amatörce olmuş.

Ya güç limitini 10% yapın, ya da güç limitini sıfırlayarak maksimum frekans ile oynayın. Minimum frekansı eski haline alın. Smart Access Memory'i de açabiliyorsanız açın.

Minimum frekans neden 2600, maksimum fan hızı neden 55%, güç limitini de maksimuma almışsın.
Bu tarz bir OC'yi soğutacak kart zaten ya kapalı devre ya da custom katı boru sıvı soğutmalıdır, amatörce olmuş.

Ya güç limitini 10% yapın, ya da güç limitini sıfırlayarak maksimum frekans ile oynayın. Minimum frekansı eski haline alın. Smart Access Memory'i de açabiliyorsanız açın.
Smart access memory ne oluyor?

Smart Access Memory ne oluyor?

İşlemcinin ekran kartı VRAM'ine doğrudan tamamen erişebilmesine izin veriyor sistem, 15%'e kadar performans artışı olabiliyor ama değişkenlik gösterir.

Yeni konular

Geri
Yukarı