Sapphire Pulse RX 6700 XT ısınıyor mu?

Yapmaz hocam 11400F 3070'e kadar besliyor.

Hocam bir de benimki F değil F benimki APU olarak da kulanılabiliyor mu yani ekstra bir gücü var mı?

3 ay miningde kullanılmış Pulse 6700XT aldım ikinci el. FurMark 10 Dk'lık testte Max 78 gördü, 78'i de toplam 2-3 saniye görmüştür. Max 77 diyebilirsin yani. Pulse serisi muadillerine göre biraz daha ısınıyor yani evet. Oyunda ben bu dereceleri gördüğümü hatırlamıyorum o yüzden problem de etmiyorum.

Kaç dereceye kadar normal sizce hocam.

Peki hocam bende Gigabyte RX 6600 var RX 6700 XT'ye geçmek mantıklı mı işlemcim i5 11400 1080p de oynayacağım.
Aynı şekilde yaptım. Pulse 6600 vardı, Pulse 6700XT'ye geçtim. Yalnız 1080p'de oynaman şart değil. 2K-4K'da da oynayabilirsin. Monitörüm 1080p olmasına rağmen VSR açarak 2K-4K oyun oynayabiliyorum. 6700XT 4K'da FSR ile pek çok oyunu açabilecek kapasitede.

Yani benim aldığım dereceler çok da ideal değil. Fakat normal(imsi) kabul edilebilir sıcaklıklar. 75'e kadar normaldir (ideal değil, normal) bence. Stres testi için konuşuyorum tabii ki, oyunda ideal olarak daha düşük olması istenir.

Bu arada stres testinde elde ettiğim sonuç, fanlar %40-41 ile çalışıyorken aldığım sonuç. Fanları %50'ye çekersen daha iyi sonuç bile alabilirsin.

Yok. İkisini ayrı ayrı kullanabilirsiniz.

Yani benim aldığım dereceler çok da ideal değil. Fakat normal kabul edilebilir sıcaklıklar. 75'e kadar normaldir bence. Stres testi için konuşuyorum tabii ki, oyunda ideal olarak daha düşük olması istenir.

Bu arada stres testinde elde ettiğim sonuç, fanlar %40 ile çalışıyorken aldığım sonuç. Fanları %50'ye çekersen daha iyi sonuç bile alabilirsin.

Ekran kartının linki atsam bakar mısınız? https://www.letgo.com/item/sapphire-pulse-rx-6700-xt9-ekran-karti-iid-1629311107

Hocam bir de benimki F değil F benimki APU olarak da kulanılabiliyor mu yani ekstra bir gücü var mı?

Performans farkı olmaz hocam ile ibaresiz işlemci arasında.

75 derecelerde gezer diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı