Sapphire Pulse RX 6700 XT nasıldır?

AdmoSegat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1-2 gün sonra elden takas yapmaya gideceğim, kendi kartımı verip üstüne 2.400TL nakit ekleyip Sapphire Pulse RX 6700 XT alacağım nasıl kart?

Benim vereceğim kart ROG STRIX RX 6650 XT ve üzerine vereceğim nakit 2400TL ikimizin de kartı 3-4 aylık.

-Takas mantıklı mı?
-Kart nasıl coilwhine soğutma vs. nasıl
-1080p çözünürlükte kullanacağım.

Sistemimin geri kalanı:
12100F 16 GB RAM H610M 600W PSU.

Ben şahsen 6650xt'de kalmanızı daha mantıklı buluyorum. İlerleyen yıllarda Nvida'dan 4000 serisine veya AMD kanadından 7000 serisine geçersiniz, tabi onların yanında PSU'unuzu da o sırada yükseltmiş olursunuz. Paranızı diğer donanımlarınızı yenilemek adına kullanmanızı tavsiye ederim.

Kendim XFX Swift 6700xt kullanıyorum. Marka olarak farklı olsada ikiside markaların giriş seviyesi modelleri, kartın genel performansı ve soğutmasından memnun sayılırım. Ancak 6650xt'den geçilecek bir kart olarak şahsen görmüyorum.

1080p çözünürlük için yeterli bir kart. Eğer kasanız iyiyse ve fan sayısı yeterliyse ısınma problem olan bir kart değil. CW de her kartta bir miktar olabilir ancak takas yaparken mümkünse test etmenizi tavsiye ederim.

Ben şahsen 6650xt'de kalmanızı daha mantıklı buluyorum. İlerleyen yıllarda Nvida'dan 4000 serisine veya AMD kanadından 7000 serisine geçersiniz, tabi onların yanında PSU'unuzu da o sırada yükseltmiş olursunuz. Paranızı diğer donanımlarınızı yenilemek adına kullanmanızı tavsiye ederim.

Kendim XFX Swift 6700xt kullanıyorum. Marka olarak farklı olsada ikiside markaların giriş seviyesi modelleri, kartın genel performansı ve soğutmasından memnun sayılırım. Ancak 6650xt'den geçilecek bir kart olarak şahsen görmüyorum.
Bendeki modelde az da olsa coilwhine var ve 12 GB'lık bir modele geçip rahat etmek istiyorum seçenek olarak RTX 4060 var fakat o zaman kartın üstüne 4.500TL istiyorlar hangisini yapayım

Hocam ne gerek var? Birde üstüne para verecekmişsiniz. Bence hiç bulaşmayın RX 6650 gayet yeterli. Takas mantıksız.

Bendeki modelde az da olsa coilwhine var ve 12 GB'lık bir modele geçip rahat etmek istiyorum seçenek olarak RTX 4060 var fakat o zaman kartın üstüne 4.500TL istiyorlar hangisini yapayım.

Her oyunda Ultra olsun diye takıntım yok desteği olan oyunlarda DLSS açarım 1080p high 5-6 yıl götürür DLSS ile derseniz onu da alabilirim 8 GB ama model ASUS Dual beyaz ve jelatinli kapalı kutu.

12 GB olmasının ahım şahım bir olayı yok hocam. Ek bence yavaş yavaş parça yükseltin en sonunda temizinden bir 4070 vb. kart çekersiniz. 6650xt sizi daha çok götürür 1080p'de. Hele ki FSR 3 ve FRG desteği arttıkça bu süre uzayabilir. Bence hiç bu toplara girmeyin.

12 GB olmasının ahım şahım bir olayı yok hocam. Ek bence yavaş yavaş parça yükseltin en sonunda temizinden bir 4070 vb. kart çekersiniz. 6650xt sizi daha çok götürür 1080p'de. Hele ki FSR 3 ve FRG desteği arttıkça bu süre uzayabilir. Bence hiç bu toplara girmeyin.
4060'a geçip salmayı düşünüyorum hocam mantıklımı? 4500TL

Geri
Yukarı