Sapphire Pulse RX 6800 vs ASUS TUF RX 6800

PSU yeterli öncelikle, dandik bir PSU'n yok.

17-18 bin TL vermene gerek yok. Aşağıdakini alıp arkana yaslanabilirsin. Hem daha ucuz, hem Nitro gibi üst düzey bir model, hem de 16 GB VRAM ile daha uzun ömürlü. 4070 de DLSS 3.0 ile güzel kart ama aradaki fiyat farkını verip vermemek sana kalmış.

DLSS 3 VRAM kullanımı azaltıyor 12 GB da az değil bence 0 alacaksanız kesinlikle 4070 al 6800XT bile almam artık eski nesil kendim de kullandığım için söylüyorum satmaya kalksam 7-8 bin den gidecek yani 15 direk çöp olur ama 4070 yepyeni kart aldığın fiyatı da korur. Yukarıda attığım model bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzledim videoyu şimdi evet değerler güzel görünüyor hocam aynı zamanda 4070 ile ilgili araştırma yaptığımda yine vram den şikayet etmiş çoğu kişi kartın performansına pek fazla laf eden yok ama şöyle bir durum da söz konusu yani ekran kartı piyasasından pek anlamıyorum açıkcası ama 12gb ramın videoda 11ini kullanıyor mesela cyberpunk burdan yola çıkarsak 1 2 sene sonra vramden dolayı ayar düşürmek zorunda kalmaz mıyız sizce

PSU yeterli öncelikle, dandik bir PSU'n yok.

17-18 bin TL vermene gerek yok. Aşağıdakini alıp arkana yaslanabilirsin. Hem daha ucuz, hem Nitro gibi üst düzey bir model, hem de 16 GB VRAM ile daha uzun ömürlü. 4070 de DLSS 3.0 ile güzel kart ama aradaki fiyat farkını verip vermemek sana kalmış.

Teşekkür ederim hocam size de aynı soruyu yöneltmek istiyorum 4070 yeni ve güncel bir kart evet doğru dlss 3.0a da sahip fakat vram konusunda emin olamıyorum malum parçaların fiyatları ortada sürekli değişim yapma ihtimalim de yok sizce 6800xt mi 4070 mi siz olsanız hangisini tercih ederdiniz

Fiyat farkına baktığımızda 6800 XT daha F/P ürünü. Ayrıca 4070 fiyatına 6900 XT de alınabiliyor. Tercih senin, ben sanırım 2K için 6800 XT alırdım.
Teşekkür ettim hocam madem psum yeterli uzun ömürlü olması açısından rx 6800xt tercih edicem o halde işlemcim r7 3700x bu arada

Hocam senin Max bütçen ne kadar? İşlemcini yükseltirsen olabilir. Ekran kartını ikinci el Param Güvende ile vs. alır mısın ona göre bir öneri yapabilirim.
Hocam 2.ele pek sıcak bakmıyorum ne bileyim ya aslında işlemcimden memnunum bi sorunu yok şuan için evet oyun için 5600x daha iyi ama şuan 3700xden ona geçebilicek durumumda yok ve açıkcası absürt bir farkda yoktur bence 5600xe değişmek için

Hocam 2.ele pek sıcak bakmıyorum ne bileyim ya aslında işlemcimden memnunum bir sorunu yok şu an için evet oyun için 5600X daha iyi ama şu an 3700XDEN ona geçebilecek durumumda yok ve açıkçası absürt bir farkda yoktur bence 5600Xe değişmek için

Amacın sadece oyun ise 5600 daha iyi 5600X e gerek yok 5600 ile %1-2 fark var fiyatı daha yüksek ikisinden de biraz daha iyi 5700X var.

Hocam bende sahibinden Param Güvende ile aldım etiketleri açılmamıştı teste soktum FurMark'ta son ayarlarda baktım 70 dereceyi geçmiyor oyunlara girdim tertermiz sonraki gün ödemeyi onayladım böyle alabilirsiniz test süreci 2 gün mü me istediğinizi yapın karta arada neredeyse yarıya yakın fiyat oynuyor. O paraya işlemciyi yükseltir darboğaz yaşamazsınız para da artar RAM 16 GB ise 32 yaparsın yine artar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı