Sapphire R7 240 Görüntü Vermeme Sorunu

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Sapphire R7 240 ekran kartımı daha bugün aldım, onboard ekran kartımı kapatıyorum, ekran kartının VGA çıkışına kabloyu takıyorum fakat AMD AtomBIOS olarak algılıyor, BIOS'tan PCI-e - PCI ve Integral gibi seçeneklerde geziniyorum, PCI-E'de anakartın tümleşik grafik işlemcisini, Integral'de bahsettiğim AMD AtomBIOS'u ve PCI'da ise (sanırım) ekran kartımı görüyor fakat PCI seçip bilgisayarı başlattığım zaman ekran gelmiyor, bilgisayar sorunsuz açılıyor seslerini duyuyorum, Skype'ım falan açılıyor fakat ekranım hep siyah. Ayrıca AMD AtomBIOS dediğinde de 48MB ekran belleği gösteriyor.
  • MSI G31M3-L Anakart
  • 400W Güç Kaynağı
  • 2GB DDR2 Bellek
  • R7 240 Ekran Kartı
  • Casper 17" 8ms Monitör

Güncel olarak yardım beklemekteyim DVI-D to VGA Kablosu işimi görecek ama yaşadığım yerde bulmam imkansız, kargo ile birşeyler almayı sevmiyorum.

Arkadaşlar, bu konu hakkında fikri olan kimse yok mu?

Yazıyı tam okursan görebilirsin onu da.
Pekala şu an AMD'nin orjinal sitesine girerek downloads kısmından R7 240'a ait 300 küsür MB'lik bir driver seti gibi bir kurulum buldum, onu yüklemeyi deneyeceğim.

Siz Technopat Sosyal ailesi olarak harika bir detaysınız, dünden beri kafayı yiyordum acaba kart mı arızalı geldi diye. Meğersem "Amaan 300mb şimdi kim indircek bunu bir de bunun ne alakası var kardeşim Graphics Driver vs.vs. yazmıyor" diyerek dünden beri aksattığım driver'mış sorun. Teşekkür ederim herkese, konu kilitlenebilir :)

Edit : Paylaşılan sistem belleği 767Mb diyor, Paylaşılan Sistem Belleği nedir?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı