Sapphire R7 250 - 2 GB - GDDR3 - 128 Bit Ekran Kartı İncelemesi

Bana geri döndüğün için teşekkür ederim.Dediğin gibi O/C denedim çekirdek hızını 1100 mhz , bellek hızını 1200 mhz ye çıkardığım ve FurMark testine tabi tuttuğum zaman ekranda bozulma oluyor çizgi çizgi oluyor ve uygulamadan atıyor videosunuda yükleyeceğim ama beklemek istemedim.Acaba bu bozulmanın sebebi kartmıdır yoksa anakartın yüksek frekansları çalıştıramamasımıdır? Videoyuda ekleyeceğim
Bu arada sistem özelliklerim;
İşlemci : İntel pentium e2180 (O/C ile 2.75 ghz)
Anakart : MSİ G31TM-P21
Ram : 3 GB
HDD : Seagate Barracuda 250 GB

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buda videosu

Bu çizgilerin nedeni karta aşırı derece yüklenmeniz. Kartı stock ayarına alıp birde öyle yapın testi aynısı olmayacaktır. O.C stabil çalışmadığından ekran da çizgiler çıkıp geri gidiyor.

Çizgiler gelmişse ekran kartınız yanmış demektir üzgünüm

O kadar kolay değil o yanma işi @Silinen üye . @Galip Öztürk Sorunun tamamen karta gereğinden fazla overclock yapmış olman. Overclock ayarlarını adım adım kısarak stabil olana kadar devam et. Sorunun çözülecektir

1100mhz çok vermişşin o psu yetmiyor bence 1000 mhz yap olmzsa bellekleri normal hızlarına al

Bende alacağım fan sesi ilgilendirmez beni zaten kulaklık takıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…