Sapphire R7 250 için 300W PSU yeterli mi ?

TechnoMan46

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Sapphire R7 250 Gddr3 2Gb 128Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Bu kartın benim güç kaynağımda çalışır mı çalışmaz mı merak ediyorum? Güç kaynağım standart 350W (400W da olabilir) olması lazım. Yorumlarda 400W bile psu zorlanıyor yazılmış. Bu kartı kullanan kişilerin de duruma el atmasını ve bilgi vermesini istiyorum. Eğer yetmezse bi alt modeli R7 240'ı alıcam.

Son düzenleyen: Moderatör:
300W bile yeter fakat asıl soru PSU'nun kalitesi. Yoksa Frisby gibi kalitesiz bir PSU 450W olsa ne fark eder ?
İlk öncelikle ilgilendiğin için teşekkürler Recep abi. Anakart AdıFoxconn A74ML(-K) (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN) bu anakarta uyumlumudur? Anakartım pcı-e kaç desteklidir? ve son olarak CPU Türü DualCore AMD Athlon II X2 220, 2800 MHz benim anakartımda 2gb 800 MHz lik bir ram var bir tane daha takarsam ikisini de çalıştırır mı? Ramler 1600 MHz hızında mı olur yoksa 800 MHz olarak mı çalışırlar ayrı ayrı? Bu şekilde Bu ekran kartı ve 4 gb ram ile 2-3 yıl idare edip başka pc toplayacağım sizin hazırlamış olduğunuz uygun fiyatlı oyun pc si toplama rehberindekinin aynısından düşünüyorum. Ama bu sistem yani bu ekran kartı ve 4gb ram ile gta 4 medium-high bf3-bf4 low-medium pes 15- fifa 14- high fifa 15 low sleeping dogs low-medium yada high ayarlarda yani çoğu oyunu oynanabilir seviyede medium high arası yetmeyen oyunlardada low da akıcı bir biçimde oynayabilir miyim?

Up

1* PCIe x16, 1* PCIe x1, 2* PCI destekli anakartınız. Dual channel DDR2 1066/800/667x 2 DIMMs, Max 4GB. Gta 4 oynarsınız. Bf 3 ve Bf 4 pek sanmıyorum. Çözünürlüğe ve ekran kartınıza bağlı tabiki.

Dandik 300W ile çalıştırmıştım, tabi bu bir risk. Zarar verebilir de, çalışabilir de. Fakat uzun ömürlü olması için kaliteli bir 500W almanızı tavsiye ederim. İleride upgrade de yapacaksanızdır. BF3 de oynarsınız diye tahmin ediyorum.

1* PCIe x16, 1* PCIe x1, 2* PCI destekli anakartınız. Dual channel DDR2 1066/800/667x 2 DIMMs, Max 4GB. Gta 4 oynarsınız. Bf 3 ve Bf 4 pek sanmıyorum. Çözünürlüğe ve ekran kartınıza bağlı tabiki.
Yani ram de ekran kartı da uyar öyle değil mi? Bir de doğru anladıysam anakartım pcı-e 2 destekli galiba.

Dandik 300W ile çalıştırmıştım, tabi bu bir risk. Zarar verebilir de, çalışabilir de. Fakat uzun ömürlü olması için kaliteli bir 500W almanızı tavsiye ederim. İleride upgrade de yapacaksanızdır. BF3 de oynarsınız diye tahmin ediyorum.
Siz R7 250 mi kullandınız acaba? Zaten 2-3 yıl idarelik yapacağım bu upgrade yi sonra başka oyun pc si toplayacağım.

used-desktop-motherboard-foxconn-a74ml-k.jpg

Ekran kartınız x16 1.1 destekliyor. Takabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı