Sapphire R7 250X ekran kartındaki renk bozulmaları

@Qrtizon
Zamanı değil ama gta 5'de 1080p'de hangi grafikte oynuyorsun. Kaç fps alıyorsun?
Yüklü değil malesef. Ben daha çok eski tarz oyunları oynuyorum. Fakat performansı darboğaz yapmasına rağmen güzel. Oynadığım her oyunu ultrada 90 fps+ oynuyorum fakat kaydetmeye çalıştıgımda fps düşüyor malesef.

Belki dönüştürücüde veya kabloda bir sıkıntı olabilir. Deneme şansınız varsa başka kablo ile deneyebilirsiniz.

Sorun psuda gibi gözüküyor. Başka bir makinede deneme şansınız varmı acaba ? Psu +12 kanalından 250watt verse bir sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Sapphire kendi sitesinde 500W önermiş. Arada epey fark var ama direk PSU kaynaklı diyemeyiz sorun için. İmkanınız varsa ekran kartını başka bir sistemde deneyin. Deneme şansınız yoksa direk garantiye gönderin uğraşmayın kartla alakalı bir sorun da olabilir.

Sapphire kendi sitesinde 500W önermiş. Arada epey fark var ama direk PSU kaynaklı diyemeyiz sorun için. İmkanınız varsa ekran kartını başka bir sistemde deneyin. Deneme şansınız yoksa direk garantiye gönderin uğraşmayın kartla alakalı bir sorun da olabilir.
Aynn ama bi ihtimal ginede.

PSu yetmese mavi ekran vermezmiydi? Hem 12a kanalından 192watt psu ile sağlam çalıştıranlar var. Garanti en son çözüm dediğim gibi sık olmuyor fakat oluncada rahatsız oluyorum. Dönüştürücüyü değiştiremem çünki elimde başka dönüştürücü yok ve bulabileceğimi sanmıyorum. Aida 64 testi yapsam sorunun ne olduğunu gösterir mi?
@Recep Baltaş @Ali Güngör @er36po

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı