Sapphire R7 250X Vapor X Görüntü Gelmeme Sorunu

Mozkul

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar.

Yeni bir sistem topladım.

ASUS Z170-P
8GB KİNGSTON HYPERX 2666MHZ RAM
240GB SSD SANDİSK ULTRA
İNTEL SKYLAKE İ3 3.70
SAPPHİRE R7 250X VAPOR X

Sistem ekran kartı olmadan açılıyor. Windows kurulumunuda bu şekilde yaptım. Bağlantı Hdmi kabloyla 37 inç bir monitöre yapıldı. Daha sonra ekran kartını taktım ancak görüntü alamadım.

Aşağıdaki gibi bir görüntü var ekranda.
Psu ve ekranın görüntülerini ekledim. İlk defa böyle bir durumla karşılaştım. Başka bir ekran kartıyla (HD4850) ve onboard kartla açılışı yapıyor. Bu kartı başka bir bilgisayarda da denedim orada da görüntü vermedi.

Bende kartı iade ettim bana yenisini gönderdiler şimdi o da aynı şekilde görüntü vermiyor. İki kartın bozuk çıkma ihtimali düşük olduğunu düşündüğümden belki farklı bir durum vardır diye farklı bir bakış açısından olayı görmek adına sizin bu konuda fikrinizi almak istedim.

Not: Bağlantı hdmi girişinden denendi başka giriş yolu denenmedi.

Dosya Ekleri

• 20160116_212905-1.jpg
    20160116_212905-1.jpg
    147,1 KB · Görüntüleme: 405
  • 20160116_225203-1-1.jpg
    20160116_225203-1-1.jpg
    567,3 KB · Görüntüleme: 398
Hdmi girişi haricinde dvi girişinden yapılan denemede görüntü geldi.

Ancak Hala hdmi çıkışından görüntü gelmiyor. sorun ne olabilir?

Giriş i değiştirip deneyin.Bu arada ekran kartının üstündeki şeffaf poşeti çıkarın.Çok ısınırsa koku gelebilir.Eğer bozuk çıkar iade ederim diye düşünüyorsanız çıkarmayın.

Giriş i değiştirip deneyin. Bu arada ekran kartının üstündeki şeffaf poşeti çıkarın. Çok ısınırsa koku gelebilir. Eğer bozuk çıkar iade ederim diye düşünüyorsanız çıkarmayın.

Yukarıda belirttiğim üzere DVI çıkışından görüntü geliyor ancak HDMI çıkışından görüntü gelmiyor.

Arkadaşlar sorun çözüldü.

HDMI çıkışından görüntü gelmeyince qrtizon esrefimahluk arkadaşların söylediği gibi DVI çıkışından bir başka monitöre bağlantı yaptım. Bu şekilde görüntü aldıktan sonra driveri yükledim ve yeniden HDMI bağlantısını yaptım. Bu şekilde görüntüyü alabildim.

Başka ekran kartlarından driver yüklü olmamasına rağmen HDMI çıkışından görüntü alabilirken bu karttan alınamıyor oluşu beni şaşırttı.

Tabi bir de ürünün bozuk olduğu düşüncesiyle yaptığım değişim sözkonusu.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum. İlginiz için sağ olun.

Arkadaşlar ekran kartı BIOS ekranını göstermeden direkt Windows açılışı yapıyor. Anakart üzerindeki ekran kartından bağlanınca ise BIOS ekranını da görebiliyorum. Var mı fikri olan?

BIOS ekranı atlama için öneri BIOS ayarlarında birincil görüntüleme birimini onboardan PCI-e yap büyük ihtimal çözülür bu arada laubalilik gibi olacak affınıza mahçuben PCI-e olacak diye şart yok ekran kartınızın bağlantısına göre PCI ise ona göre.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı