SAPPHİRE R7 250X ve İNTEL Xeon E5450 GTA 5 Performansı

Arkadaşım bir işlemciden ne bekliyorsun? Ayrıca bu kadar ucuzlamış iken. Hala çalışıyorsa "End Of Life" olmuyor. Sadece teknik desteği bitiyor. Ayrıca bende arkadaşım için E5440 getirttim. Gayet de mis gibi işlemci. 4 Gerçek çekirdeği var. Çoklu çekirdek isteyen oyunlarda rahatlık içerisinde oynayabilecek. Daha ne? Ayrıca belirteyim bu işlemciler Aliexpressde 50 ila 80 TL arası satılıyor. Fiyatına göre gayet iyi bir platform.
Yukarı da ki mesajımda fiyat araştırması yapmadığı belirttim bunu daha kaç kere belirtmem gerek sora bilir miyim ?

Fiyat araştırması yapıp yapmamanız umrumda değil. Siz sadece işlemcin çöp, yeni sistem topla demeye getiriyorsunuz. Bu arada sosyalde Xeon işlemci sayısı artmaya başladı. Yeni sistemciler çıldıracak herhalde.

Fiyat araştırması yapıp yapmamanız umrumda değil. Siz sadece işlemcin çöp, yeni sistem topla demeye getiriyorsunuz. Bu arada sosyalde Xeon işlemci sayısı artmaya başladı. Yeni sistemciler çıldıracak herhalde.
45nm üretim teknolojisi çok güzel olsa gerek değil mi ? En ucuz LGA 771 Anakart + Xeon E5450 fiyatına i3 + H110 alınabilinir diye düşünüyorum. Ha H110 güzel bir çipseti değil ancak 45nm üretim teknolojisi olan bir işlemciden ve LGA 771 bir anakarttan iyidir diye düşünmekteyim. Her neyse arkadaşa hayırlı uğurlu olsun, daha fazla tartışmayacağım.

Peki gerçekten batıyor mu? ucuz olması ve parasına göre performanslı olması. Senin alacağın fiyat sadece I3 6098P 423 TL. En ucuz H110M chipsetli anakart da 202 TL. Sadece 625 TL'ye işlemci ve anakart alıyorsun. Burada sen 60 TL'ye işlemcini upgrade ediyorsun. Hadi sistem toplamak istedin maksimum 100 TL'ye anakart alıyorsun. Etti 160 TL. Sence aradaki farkı görebiliyor musun? Yani demek istediğimiz bu. Fiyatına göre çok iyi bir performans sağlıyor. Ama siz klasik Technopat kullanıcıları önünüzden başka bir yeri görmüyorsunuz. Hadi eyvallah. Doğrudur güncel sistem toplamak daha mantıklı. Ben demiyorum eski 45nm işlemcili sistemler toplayın. Dediğim şey şudur. Sisteminize ufak bir upgrade. Hadi çok düşük bütçeniz var. Toplayın sistemi kullanırsınız yine.

Son düzenleme:
Bende biliyorum eski işlemcilerin şimdiki oyunlarda performans ve darboğazın anasını yapacağını. Zaten bunu alacak olan adamın monitörünün çözünürlüğü maksimum 1440x900, ekran kartıda maksimum GTX 750 Ti olacaktır. Böyle bir konfigürasyonda bu çözünürlükte yetecektir.

Şu anda arkadaşımda Core 2 Duo E7500 var. GTA V'de 800x600'de 30 FPS alıyor. Bunu takınca 1440x900'de 40'ı geçeceğini düşünüyorum. Takınca test sonuçlarını atarım. Ve lütfen artık yeni sistem toplayın vesaire yazan üçüncü sınıf Technopat kullanıcıları bu konulara uğramasın. Yazmaktan ellerim ağrıdı.

Evet, oynarsınız ancak bir kaç saat oynadıktan sonra RAM dolacaktır, kasmalar takılmalar başlayacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı