Sapphire R9 270 Vapor-X Overclock

Bugün 1220 Mhz de testler yaptım grafik kartı sürücüsü çöktü test ortalarında ve sıcaklık max 58 derece gördüm akşama doğru ss atacağım.

Varsayılan ve overclock değerleri:
stok değerler.JPG-- oc değerleri.JPG
Heaven Benchmark normal ve overclock değerleri:
heaven ayarlar.JPG-- heaven stok.jpg --heaven oc.jpg
Valley Benchmark normal ve overclock değerleri:
valley ayarlar.JPG-- valley stok.jpg-- valley oc.jpg
3DMark overclocksuz değerler:
1.JPG-- 2.JPG

O.C. için GPU Clock'u üçer beşer yükselte yükselte stabil değer buluncaya kadar devam edin.

Biz 'Sapphire'in her modeli sorunludur'' demiyoruz zaten. ''Sapphire kartlarda sorun çıkma ihtimali çok yüksektir'' diyoruz.
Alanlarında yüzde 80 inden fazlasında sorun çıkmıyor ne ilginç değil mi ?

Biz 'Sapphire'in her modeli sorunludur'' demiyoruz zaten. "Sapphire kartlarda sorun çıkma ihtimali çok yüksektir." diyoruz.
Technopat dışında hiçbir forum (yabancılar dahil) Sapphire'i kötülemiyor. MSI'ın %3'ü sorunluysa Sapphire'in %5'i sorunlu. Büyütmeye gerek yok.

Forumda Sapphire kullanan arkadaşlara bak ve kaç tanesinin sorun yaşadığına bak forumda Sapphire alan çoğu kişi memnun olduğunu söylüyor. Yabancı sitelerde dolaşırsan Sapphire markasının önerildiğini göreceksin
Öncelikle yabancı siteler söyleyince doğru mu oluyor? Technopat da iyi olmadığını söylüyor. Ben de Technopat'ı referans gösteriyorum sana:
Sapphire R7 260X Ekran Kararması
Sapphire 5570 Ekran Çizgilenme Sorunu
Sapphire R9 280X Videolarda renk kayma sorunu
Sapphire HD7950'li sisteme görüntü gelmeme sorunu
Sapphire R9 280X Siyah Ekran Sorunu
Sapphire R9 290 Tri-X Reset Problemi
Sapphire HD 6870 Toxic driver çökmeleri
İ5 4440 ve Sapphire R7 260X ekran kararma sorunu
Gözüme ilk çarpanları yazdım. Asus vb. markalarda bunun yarısı olur genellikle sorunlar.

Sapphire en sorunlu markadır demiş arkadaş. Sen yanlış anlamıssın. Asus marka kartta yüzde 3, MSİ marka kartta yüzde 2 problem çıkıyor ise Saphirede bu değer yüzde 5 ise Sapphire en sorunlu karttır dolaylı olarak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı