Asus R9 270 Overclock

Ömer Kaharaman

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 2 hafta önce asus r9 270 aldım. Vatan bilgisayardan . Adam dedi bana powerınız kaç watt dedi bende 500 watt dedim adam dediki çaıştırır ama tam performans vermez dedi . Ben genede aldım.

Benim işlemcim: Amd athlon II x2 245 processer
Ekran kartı : Asus r9 270
RAM: 8gb 1600mhz
Power: Thermaltake TT-500AL1NC 3 yıl önce aldım.
Anakart: Asus M5A78-LMLX3 1 ay önce aldım.

Gta 5 in orjinalini aldım. 25 fps 1920x1080 p de high ayarlarda veriyor işin garip kısmı ultraya da alsam hala aynı fps yi veriyor . Gta 5i optimizede ettim neden böyle anlamıyorum nenden lütfen cevaplar mısnız? (ben işlemci veya power dan şüphe edyorum çünkü. İşlemcim çok kötü) Bide ekran kartımı nasıl Overclock yaparım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci limitlisiniz . Ultra ile high ayarlarda fps farkı olmuyorsa işlemciniz yeterli gücü sağlayamıyordur . Msi Afterburner ile darboğaza bakın , işlemci %100 ve ekran kartı %60 - 70 kullanımda ise darboğaz oluşuyordur . İşlemcinizi değiştirme şansınız yoksa overclock edebilirsiniz. Ekran kartına overclock yapmayın . Bilinçsiz yaparsanız kartı yakabilirsiniz , işlemcilerden daha hassaslardır .
Asus gpu tweak indir core clock ve memory clock u arttir yeter
Siz de yanlış bilgilendirme yapmayın . Sorun darboğaz , Siz ekran kartının hızını arttırmaya çalışıyorsunuz . Power iyi , o sisteme fazlasıyla yetecektir . Dediğim gibi sorunun asıl sebebi işlemcidir. Zaten günümüz oyunlarında yetersiz kalabilecek bir işlemci .

Msi Afterburnerı indirdim. İşlemci %100 ekran kartı ise %64 bende işlemciden şüpheleniyodum çok sağol yardım ettiğin için. Yeni bir işlemci alacağım ve fiyat aralığı 200 ile 370 tl arası tavsiye edebilir misiniz ? Gta 5i kastırmıyacak bide eğer stok fan yetmezse bi tanede soğutucu önerir misiniz ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı