Sapphire R9 285 vs Evga GTX 960

• Konuyu başlatan oktay60
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 2B
O

oktay60

Ziyaretçi
Arkadaşlar dün Sapphire almayı düşünüyordum çünkü 619 TL'ydi fiyatı. Bugün 679 TL olmuş. Şimdi Evga GTX 960'ta 730 TL. Evga alırsam PSU'yu 500W alıp 50TL kar edeceğim. R9 285 alırsam 600W alacağım. Yani ikisi de aynı fiyata geliyor. Hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
Bu ekran kartını uzun süre kullanacağın açık. AMD ekran kartlarının mimarisi artık oldukça eskidi ve AMD yeni bir seri çıkarmadığı sürece F/P ürünleri olsada oyuncu sistemlerinde herşey güncel mimaride yatıyor. Bu yüzden Gtx 960 ile arasında çok bir performans farkı yok. Ayrıca Windows 10'la birlikte Dx12'de geliyor ve Gtx 960 Dx12'yi donanımdan destekliyor. Dx12 ile ne kadar performans artışı olacak bilmiyorum ama %500 lü rakamları duydum haberlerde. Bende nvidia kullancısıyım Çok sık güncelleme geliyor biraz daha fazla verip nvidia ekran kartı al.

R9 285 kullanıcısıyım gayet memnunum gönül rahatlığıyla alabilirsin vatandaki bütün 285ler ayni fiyat oluyor arada birini indirime sokuyorlar onları iyi tskip edersen 1 ay içinde çok karlı bir şekilde 285 alabilirsin, ben bütün oyunları rahatlıkla oynuyorum ve 285 Dx12 donanımsal olarak destekliyor yani paranı iyi değerlendirmek istersen 285 alabilirsin.

R9 285 alıp 500 watt güç kaynağı alabilirsiniz. Sorun olmayacaktır. R9 285, daha ucuz ve daha performanslıdır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı