Sapphire R9 290 Tri-X Oc Isınma Sorunu Olur mu ?

Berkay Gür

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
Arkadaşlar öncelikle bütün herkese merhaba.
Ben r9 290 ekran kartını almayı düşünüyordum fakat bir arkadaş konu açmış diyorki 80-85 derece oluyor crysis3 oynarken kendini kapatıyor ekran kartı demiş...
Halbuki onun ekran kartı referans soğutuculuymuş. Benim almayı düşündüğüm:
Sapphire R9 290 Tri-X Oc Gddr5 4Gb 512Bit Amd Radeon Dx 11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Bu ekran kartını alırsam maximum kaç derece olur oyun oynarken? (Crysis3, Watch dogs, GTA 5 vs.)
Ve benim link'ini verdiğim ekran kartının daha iyi soğutuculu markasını biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PCS+ 290 ın daha iyi sogutma performası oldugu söyleniyor fakat stoklarda yoktu bu hafta sonu. Vatan bilgisayarda dedigine göre hiçbir yerde yok, ben de almayı düşünüyorum. PCS+ olmayınca tri-x e yöneldim araştırdım ve uygun bir kart sogutması iyi pcs+ ile cok az bir fark var imiş düşünülmeden alabilirsiniz dendi :)

Hani merak ediyorsan sapphire r9 280x toxic'in bf4-assasins black flag- metro last night'daki gördügüm en yüksek sıcaklıgı 66 derece. Yarım saat-1 saat oynamayla. Harici 4 12mm fan ile
r9 280x toxic'den banane dersen tri-x üst modeli birebir aynı sogutma sistemi olmasada yakin diye biliyorum.

Peki 66 derece iyi bişeymi 1-2 saatte? Ben günde en az 6 saat bilgisayar oyunu oynuyorum, uyanık olduğum sürece evde olduğum sürece bilgisayar açık oluyor.
Mesela 6 - 7 saat crysis3 oynadım ozaman 75 dereceyi geçermi? ve öyle olursa kesinlikle almayı düşünmüyorum.

75 dereceye kadar normal oldugunu düşünüyorum.

Gereken bilgilendirmeyi arkdaslar yapıcaklardır, şunuda belirtmek isterim kendi düşüncem: crysis 3 gibi PC'yi zorluyan bir oyunu heleki yaz geliyor artık 5-6 saat oynayıp 75 derece sıcaklık alırsan serinlik demektir bu :) Hele ki bu sıcakalarda, bir baska düşüncem 5-6 saatlik yük altında olan bir ekran kartı tek basına 75 derece olması veya 75+ derece olması anormal bir durum dildir heralde bu sıcaklarda ve gelecek sıcak havalarda , sadece ekran kartına yüklememek lazım bunu. Yani kasanda iyi bir hava sirkülasyonu olması lazım bence.

Peki 66 derece iyi bişeymi 1-2 saatte? Ben günde en az 6 saat bilgisayar oyunu oynuyorum, uyanık olduğum sürece evde olduğum sürece bilgisayar açık oluyor.
Mesela 6 - 7 saat crysis3 oynadım ozaman 75 dereceyi geçermi? ve öyle olursa kesinlikle almayı düşünmüyorum.
O zaman git 5 fanlı zalman z3 plus al.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı