Sapphire R9 290X TRI-X Isınma Sorunu!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tayfuntako

Hectopat
Kartı daha dün aldım. Şimdi kasayı Lg 42 LA640S Tv'ye bağladım 15-20 Dk BF4 oynadım acayip ısındı ama ısı ölçmeyi bilmediğim için kaç dereceye çıktığını bilmiyorum. Neden ısınmış olabilir?

anladığım kadarıyla artmadı elimi 10 cm yanına yaklaştırdığımda sıcaklığı net hissettim. Sıcaklığını neyle ölçe bilirim? Tv'ye bağladığım için böyle birşey olmuş olabilirmi? 
Neyle ölçeceğimi söylerseniz tekrar oyuna girip deniyeyim.

TV ile alakası yok. MSI Afterburner yazılımını yükleyin ve sıcaklık değerlerini bizimle paylaşın.

Şimdi Ottoman01 arkadaşın paylaştığı TRI-X'lere özel Programı indirdim Kurdum. Oyun falan açık değil ve ısı 33'c görünüyor. Şimdi BF4'ü Açıp deneyip hemen paylaşıcam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Test sonuçlarını bekliyoruz. 
Drıver kurdun mu eğer kurmadıysan burda var beta olmayan 203 mb 13.12 olan sürüm var onu kur...Desktop

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan oyundayım.Sıcaklık Max.62 derece oldu ve fanlar hızlandı.Şuan ısı değerleri 50 - 65 arası oynuyor. 
Onu kurmadan oyuna girmedi zaten kurdum sonra girdi oyuna.

GPU`nun boşta 30 ile 35 derece arası sıcaklık değerleri normaldir. Ben 1 saat Battelfield 4 multiplayer`da 69 dereceyi gördüm. Sizinde değerler bu şekilde çıkarsa gayet normal demektir. 80 ve üstü derecelerde tehlike arz eder.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı