Sapphire R9 380 Nitro 4G Modeline Backplate ekledi

harryhur

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Görsel İletişim Tasarımı Ticaret Üniv.
Başlıkta belirttiğim gibi ürünü aldım ve bununla karşılaştım gerçekten hoşuma gitti :)
rps20160504_024131.jpg
rps20160504_024232.jpg
rps20160504_024256.jpg

iki modeli var kardeşim. Bunlarda ayrı ayrı kodlanmış birisinde arka plaka var diğerinde ise yok. Güzel seçim yapmışsınız. Boştaki ve oyundaki yük testini beklerim açıkçası bende de Sapphire R9 380x var. :)

Gerçekten hoş duruyor yalnız dün kudum yeni sistemimi cw benzeri bir ses duyar gibiyim bugün tekrar tam yükte bakacağım. Umarım cw değildir kasadan geliyordur zira kasam eski kullandığım kasa diğer tüm parçalar yeni

Gerçekten hoş duruyor yalnız dün kudum yeni sistemimi cw benzeri bir ses duyar gibiyim bugün tekrar tam yükte bakacağım. Umarım cw değildir kasadan geliyordur zira kasam eski kullandığım kasa diğer tüm parçalar yeni
Fazla kafaya takılacak bir durum değil bence aşırı derecede rahatsızlık vermiyor ise . Benim de tam yükte Corsair VS650 den geliyor hafif bir cızırtı zaten oyuna dalınca sesi duymuyorum bile.

Teşekkürler hepinize, Ses kesildi gibi kasayı açıp parçaları kontrol ettim ittirdim tekrar taktım vs. Ses sadece aşırı yükte fan sesi olarak karşıma çıkıyor, e o kadar da olsun koskoca 2 fanı sapphire oraya koyduğuna göre soğuması gerekiyor, keza sistem 75 derece civarında çalışıyor GTA5 oynarken. MSAA hariç tüm ayarlar en yüksekte, MSAA kapalıyken yer yer 70 fps alırken bazen 40'a kadar düşebiliyor. Tüm driverları güncel olarak indirip kurdum. Sebebi ne olabilir acaba? Bir de Sata Express portuna taktığım diskleri uefi de göremiyorum. Hatta uefi direk sata expressleri görmüyor, sistemi normal sata portuna kurdum, onu da çözemedim.
Sistemin diğer parçaları:
  • 8 GB HyperX DDR4 2133 MHz Kingston HX421C14FB2/8
  • SAPPHIRE R9 380 4GB DDR5 256Bit NITRO DUAL-X OC
  • Intel Skylake i5 6400 3.30 GHz 6 MB(VGA) 1151p
  • GIGABYTE B150M-D3H DDR4 S+V+GL 1151p
  • Kingston HyperX Fury 120 GB 500MB-500MB/s SATA3
  • Power: Cooler Master RS-600
  • ASUS VENTO TA-K61 KASA
Bu arada aynı ramden bir adet daha sipariş verdim, çift kanal çalışması için.

Teşekkürler hepinize, Ses kesildi gibi kasayı açıp parçaları kontrol ettim ittirdim tekrar taktım vs. Ses sadece aşırı yükte fan sesi olarak karşıma çıkıyor, e o kadar da olsun koskoca 2 fanı sapphire oraya koyduğuna göre soğuması gerekiyor, keza sistem 75 derece civarında çalışıyor GTA5 oynarken. MSAA hariç tüm ayarlar en yüksekte, MSAA kapalıyken yer yer 70 fps alırken bazen 40'a kadar düşebiliyor. Tüm driverları güncel olarak indirip kurdum. Sebebi ne olabilir acaba? Bir de Sata Express portuna taktığım diskleri uefi de göremiyorum. Hatta uefi direk sata expressleri görmüyor, sistemi normal sata portuna kurdum, onu da çözemedim.
Sistemin diğer parçaları:
  • 8 GB HyperX DDR4 2133 MHz Kingston HX421C14FB2/8
  • SAPPHIRE R9 380 4GB DDR5 256Bit NITRO DUAL-X OC
  • Intel Skylake i5 6400 3.30 GHz 6 MB(VGA) 1151p
  • GIGABYTE B150M-D3H DDR4 S+V+GL 1151p
  • Kingston HyperX Fury 120 GB 500MB-500MB/s SATA3
  • Power: Cooler Master RS-600
  • ASUS VENTO TA-K61 KASA
Bu arada aynı ramden bir adet daha sipariş verdim, çift kanal çalışması için.
GTA çok fazla dinamik bir oyun çevre unsurları ile vs yer yer düşmesi normal özellikle Grass çim kaliteisini düşürmeni öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı