Çözüldü Sapphire R9 380X Oyuna Girince Siyah Ekranda Kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AlperenŞık

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün akşam Apex Legends'da 2 3 maç attım ardından maça giriş yaparken tam siyah ekran geldi 2 veya 3 saniye oyun içi sesleri duydum ve oyun sesi kesildi şiddetli bir takılma sesi geldi. Ben de restart attım düzelir diye yine açtım oyunu karakter animasyonları filan sıkıntısız gösterdi maça bağlanırken yine aynı yerde tekrar aynı şekilde sorun çıkardı. Restart sonrası sistemi daha az zorlayacak olan CS GO girdim. 5 dk sorunsuz oynadıktan sonra yine aynı problemi yaptı. Bend e PC'i kapatıp sabahı bekledim.
"Sabah PC'i detaylı temizleme sonrasında yine aynı hata ile karşılaştım. Hemen Stres testi uyguladım(Furmark). 20 dakika sıkıntısız kasmadan 54 55 FPS vererek hiç takılma olmaksızın sıcaklıkta 84 dereceyi geçmeden (Fan hızı fullde de değildi) oynattı.

-Sistem Özellikleri
  • *i5 2400 3.10 GHz
  • *6 GB RAM
  • *Sapphire R9 380X 4GB
  • *120 GB SSD/250GB HDD
EKRAN KARTI.png

Yıllar sonra düzeltme yapayım, OC ayarlarını sıfırlamakta çözüm buldum. Frekans değerleri karışmış bayağı nasıl olduysa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı