Çözüldü Sapphire RX 470 Nitro Sıcaklık Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sorunun kasanda olduğunun farkındaysan neden hala MSI almakta ısrarcısın ?

Kasada sorun yok, işlemci 30-32 derece çalışıyor ancak bu kartı daha düşük sıcaklıkla kullanmak istiyorsam kasaya takviye yapmam şart diyorum. Sapphire daha yüksek derecelerde kartı çalışmaya ayarlamış.

Sorun büyük ihtimal donanımsal duruyor, başka Sapphire RX 470 Nitro sahipleri varsa veya farklı modellerde RX 470 sahipleri, onlar sıcaklık değerlerini paylaşabilirler mi? Kartı iade etmeyi düşünüyorum.
Wattmann'dan herhangi bir ayar yapmadığımda benim kartım da 78 derecelere çıktı, fakat wattmann üzerinden maximum ulaşmasını istediğim sıcaklıgı ayarladıgımda, o sıcaklıktan yukarı çıkmadı.
Fanlar 2.400RPM'de 69 derece tutmayı başardı kartı. Burada 1380MHz'de çalıştığını da ekliyim kartın, 120Mhz overclock etmiştim yanii.

Yanılmıyorsam @ozgurcan112 o kartı kullanıyordu. Konuya etiketledim, bilgilerini size aktarabilir.
Bildirim gelmedi bana etikenlendiğime dair, ayarlardan baktım etikendiğimde bildirim al bölümü tikli, fakat bu kacıncı oluyor bildirim gelmiyor, konuyu şans eseri gördüm..

Geç cevabım için kusura bakmayın..

Wattmann'dan herhangi bir ayar yapmadığımda benim kartım da 78 derecelere çıktı, fakat wattmann üzerinden maximum ulaşmasını istediğim sıcaklıgı ayarladıgımda, o sıcaklıktan yukarı çıkmadı.
Fanlar 2.400RPM'de 69 derece tutmayı başardı kartı. Burada 1380MHz'de çalıştığını da ekliyim kartın, 120Mhz overclock etmiştim yanii.

Bildirim gelmedi bana etikenlendiğime dair, ayarlardan baktım etikendiğimde bildirim al bölümü tikli, fakat bu kacıncı oluyor bildirim gelmiyor, konuyu şans eseri gördüm..

Geç cevabım için kusura bakmayın..

Benim fan 2200 RPM'de dönerken sıcaklık 80 derecelere kadar çıkıyordu dostum. Demek ki benim kartta bir sıkıntı olduğu bariz, iade ettim zaten.

Cevabın için teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı