Çözüldü Sapphire RX 470 sürekli oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Samed Babadağ

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kart ile belli bir süre oyun oynarken bir anda hatasız bir şekilde oyundan atıyor. Daha fazla analiz etmek istiyorum fakat Process Monitor ile bir türlü hata yakalayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AMD yazılım kaynaklı hatalarından biridir. Ben de özellikle GTA 5 oynarken çok yaşadım bu durumu.

Ekran Görüntüsü (24).png

Ekran Görüntüsü (25).png

Driverı AMD'nin kendi programı ile kaldırdım tekrar güncel sürümü yükledim ve Dying Light 2'yi 20- 25 dakika ya oynadım ya oynamadım oyun siyah ekrana düştü, kapandı ve bu hatayı verdi.

Arkadaşlar problemi şu anlık çözdüm gibi duruyor. Yaptığım denemeyi biraz anlatmak gerekirse; karta+30mv değerinde voltaj verdim, 110MHz çekirdek hızını azalttım ve bellek hızını da 100MHz kadar azalttım. 1 saate yakın Dying Light 2'yi Ultra ayarlarda oynadım. Yaşadığım problem tekrarlamadı. Yaptığım ayarları denemeden önce her şeyi temiz kurun eğer Radeon kartınızda benzeri bir hata alıyorsanız bunu deneyebilirsiniz. Umarım sizinki de çözülür.
AMD yazılım kaynaklı hatalarından biridir. Ben de özellikle GTA 5 oynarken çok yaşadım bu durumu.

Ekran Görüntüsü (24).png

Ekran Görüntüsü (25).png

Driverı AMD'nin kendi programı ile kaldırdım tekrar güncel sürümü yükledim ve Dying Light 2'yi 20- 25 dakika ya oynadım ya oynamadım oyun siyah ekrana düştü, kapandı ve bu hatayı verdi.

Arkadaşlar problemi şu anlık çözdüm gibi duruyor. Yaptığım denemeyi biraz anlatmak gerekirse; karta+30mv değerinde voltaj verdim, 110MHz çekirdek hızını azalttım ve bellek hızını da 100MHz kadar azalttım. 1 saate yakın Dying Light 2'yi Ultra ayarlarda oynadım. Yaşadığım problem tekrarlamadı. Yaptığım ayarları denemeden önce her şeyi temiz kurun eğer Radeon kartınızda benzeri bir hata alıyorsanız bunu deneyebilirsiniz. Umarım sizinki de çözülür.

Dosya Ekleri

• 96kyk6b.png
    96kyk6b.png
    17,2 KB · Görüntüleme: 8
  • 520ax8e.png
    520ax8e.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 10
  • jwsvyic.png
    jwsvyic.png
    31,2 KB · Görüntüleme: 18
  • 90wu2p5.png
    90wu2p5.png