Sapphire RX 470 bilgisayar sürekli Alt Tab yapıyor

mahmut d

Hectopat
Herkese selam, arkadaşlar bilgisayarım oyunda vesaire normalde fark olmaksızın sürekli Alt+Tab yapıyor gibi siyah ekran oluyor daha sonra hangi pencerede isem dönüyor ama çok sık yapıyor ama bazen de hiç yapmıyor. Özellikle LoL'de 2. maça geçtiğim zaman devam ediyor ve önüne geçemiyorum sürekli devam ediyor bu yazıyı yazarken de devam ediyor. Arka planda açık olan tek uygulama Kaspersky antivirüs programı.

Sistem: Windows 7 Ultimate 64 Bit 1440X900 çözünürlük.
Ekran kartı: Sapphire RX470 4 GB. (Dönüştürücülü şekilde kullanıyorum)

Kaskersky zırt pırt uyarı verip alt-tab çekebilir makinanıza. Kapatıp deneyin bi.
Klavye sorunu olabilir az bir ihtimal olsa da.
Zifiri siyah oluyorsa alt-tab dediğiniz olay, dönüştürücüyü değiştirip deneyin.

Video aldım fakat o kadar sık yapıyor ki yükleyemedim bir türlü. Bildigiğiniz Alt Tab yapar gibi siyah ekran oluyor 1 saniye falan sonra düzeliyor ama bazen 5 10 saniyede bir yapıyor.
Çözünürlük ile alakalı bir problem olabilir.

Evet normalde ekran kartının bu çözünülürk ayarı yoktu ben özel ayarlardan yaptım. Ne yapmam gerekir.

Video aldım fakat o kadar sık yapıyor ki yükleyemedim bir türlü. Bildigiğiniz Alt Tab yapar gibi siyah ekran oluyor 1 saniye falan sonra düzeliyor ama bazen 5 10 saniyede bir yapıyor.

Evet normalde ekran kartının bu çözünülürk ayarı yoktu ben özel ayarlardan yaptım. Ne yapmam gerekir.
Monitörünüzün desteklediği en yüksek çözünürlüğü seçin. Monitörünüz eski kare olanlardan mı?

Monitörüm çok eski fakat LCD SyncMaster SAM0560 dokunmatik tuşlu. O kadar sık yapıyor ki şu an telefondan cevabı vermeye çalışıyorum.
Dokunmatik monitörler ile hiç tecrübem olmadı fakat eski olduğu için zamanla dokunmasanız bile dokunduğunuzu sanıp mod değiştirebilir mi? o yüzden masaüstüne atıyordur. Akıllı TV varsa ona takıp deneyin veya başka bir monitör mümkünse.

Dokunmatik monitörler ile hiç tecrübem olmadı fakat eski olduğu için zamanla dokunmasanız bile dokunduğunuzu sanıp mod değiştirebilir mi? O yüzden masaüstüne atıyordur. Akıllı TV varsa ona takıp deneyin veya başka bir monitör mümkünse.

Bozuk olması mümkün değil normal VGA'dan DVD ile film izliyorum hiç böyle bir sorun yok. Bu ekran kartını aldıktan sonra otomatik olarak VGA HDMI dönüştürücü aldım şu an böyle oluyor. Ve bu ekran kartının çözünürlüğünde 1440X900 yoktu ben tüm modları listele yapıp oradan seçtim.

Bozuk olması mümkün değil normal VGA'dan DVD ile film izliyorum hiç böyle bir sorun yok. Bu ekran kartını aldıktan sonra otomatik olarak VGA HDMI dönüştürücü aldım şu an böyle oluyor. Ve bu ekran kartının çözünürlüğünde 1440X900 yoktu ben tüm modları listele yapıp oradan seçtim.
Dönüştürücüden sonra böyle oluyorsa sorun dönüştürüde değil midir mantıken?

Yeni konular

Geri
Yukarı