Sapphire RX 5500 XT 4 GB VS RX 570 8 GB

4GB için alınmaz derken ? GTA5 gibi 7 senelik oyun FXAA MSAA açarsanız 5GB’dan fazla kullanıyor . BF5 gibi oyunlarda 4,7GB kullanıyor . Seneye de konu açar burda , 4GB 5500XT satılıp RX570 8GB alınır mı diye .
knk şuna bir bakarmısın?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kıyaslandığında alınmaz. "RX 570 8 GB" alınmaz demedim farkettiysen. Fiyat avantajı yok, FPS farkı bariz, güç tüketimi yüksek, 3 yaşında ve alacağı kadar sürücü desteği aldı. Eğer RX 580 4 GB vs. 570 8 GB deseydi bu kıyaslama daha ideal olurdu. Maalesef 5500 XT ve 1650S gibi kartların bu avantajlarını ek fazladan 4 GB VRAM tek başına kapatamıyor.
Selam , ilk mesajımda zaten 570 yerine 580al demiştim , açıkçası daha rahat oynar . 4GB Yetersiz kalıyor artık ,iyi günler diliyorum 😁.

Hocam vram önemli değil bence 4 gb suanda yeterli oluyor birde gb yüksek olup hiç iyi olmayan kartlar var mesala gt730 4gb ama internette kasiyor
Son çıkacak oyunlarda poligon sayısında önemli artış var bu da doğrudan VRAM'e etki eder. Fakat 4gb standarttır şu an kolay kolay eskimez.

Sistemin RX 5500 XT olan ekran kartı ve Ryzen 3 3300X olan vereiyonu var. Çok güzel bir sistem oldu. RAM'ler de bence gayet yeterli diye düşündüm. Aynı zamanda anakartın sitesinde 2933MHz'e kadar desteklediği yazıyor. Ha, bir de RX 5500 XT ile GTX 1650S arasında hiçbir fark yok, birbirlerine çok yakın kartlar. Oyundan oyuna birbirleri arasında 3-5 FPS fark var. Teşekkürler. 👍

Edit: Arkadaşım Teknobiyotik'i fazla bilmediği için oradan almayacağını söyledi.
Birbirine yakınlar, alternatif bir seçenek olsun diye 1650S attım zaten. 3300X gayet iyidir. Dediğim gibi RAM yükselt. Attığım 3200MHz bellek ile daha iyi performans alırsınız. Ryzen için RAM frekansı önemli. B450 S2H anakartın 3600MHz RAM desteği var.

Şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman. Yanlız bence yine de siz ya da arkadaşınız sistemi almadan önce buraya atın da tüm parçaları inceleyelim.
4GB için alınmaz derken ? GTA5 gibi 7 senelik oyun FXAA MSAA açarsanız 5GB’dan fazla kullanıyor . BF5 gibi oyunlarda 4,7GB kullanıyor . Seneye de konu açar burda , 4GB 5500XT satılıp RX570 8GB alınır mı diye .
Bir oyun 8GB bellekli kartta 5GB VRAM kullanıyor diye 4GB kart yetersiz olur denemez. Aynı mantıkla Warzone RX 580 8GB gibi kartlarla 7.5GB VRAM kullanımı olurken 1650S gibi 4GB kartlarla da bu oyun çok rahat oynanıyor. Hatta düşük ayarlarda 2GB VRAM olan 750Ti ile bile ben bu oyunu sorunsuz oynadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı