Sapphire RX 570 8 GB vs Sapphire RX 570 Nitro+

Nhympex8287

Decapat
Daha fazla  
Hangisi sizce daha iyi?
Biri 8 GB diğeri 4, hangisi daha uzun ömürlü olur?
8GB: Sapphire Radeon RX570 Pulse 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
Nitro+: Sapphire Radeon RX570 Nitro+ OC 4GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı

Benim için uzun ömürlü olması her şeyden önemli. En az 3-4 yıl değiştirmeden kullanacağım. Ekran kartını ve işlemciyi. Sonra da bu sistemin sadece içindeki SSD'yi ve birkaç şeyi daha alıp 0 dan bir sistem toplayacağım. Ondan dolayı bu 3-4 yılı sıkıntısız çıkarabileceğim ve performans konusunda iyi olanı almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda ne gibi sorunlarınız var peki? Pişman olacak derecede sorunlu bir kart mı? 1 kişiden dahi VRAM yetmiyor diye bir şey duymadım çünkü.

Oynadığım simülasyon oyununa kesinlikle yetmiyor FPS düşüşleri yaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görüldüğü gibi VRAM sonuna kadar dayanmış. Ayar kısınca sorun çözülür gibi oluyor ama ne anladım bu işten? GPU'nun gücü yetiyor ama VRAM yüzünden oynanamaz hale geliyor.

Onun dışında bu oyundan başka sorun yaşadığım oyun yok diye biliyorum ama yine de R6 bile 3.9 civarlarında takılıyor, Ghost Recon Wildlands ise bütün ayarları sonuna kökleyince 4.7 GB kullanım yazıyor.

Oynadığım simülasyon oyununa kesinlikle yetmiyor FPS düşüşleri yaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görüldüğü gibi VRAM sonuna kadar dayanmış. Ayar kısınca sorun çözülür gibi oluyor ama ne anladım bu işten? GPU'nun gücü yetiyor ama VRAM yüzünden oynanamaz hale geliyor.

Onun dışında bu oyundan başka sorun yaşadığım oyun yok diye biliyorum ama yine de R6 bile 3.9 civarlarında takılıyor, Ghost Recon Wildlands ise bütün ayarları sonuna kökleyince 4.7 GB kullanım yazıyor.
Çok fazla detay olduğu için normal.

Ozaman 8GB modelini alıyorum. Oynayacağım oyunlar çok fazla birşey isteyen oyunlar değil. Lol, fortnite, CS go bir kaç tane yeni oyuna başlarım ama 3-4 sene içerisinde. Belki pubg rainbow sixsiege gibi.

Geri
Yukarı