Sapphire RX 570 Alınır Mı?

Ekran kartınızın çok fazla veri işleyip işlemciden yeterli performansta cevap alamaması gibi birşey kabaca darboğaz.
Anladım sağolun . Peki X4 950 RX 570 pubg ultra 60 FPS verebiliyor . Bu kötü bir değer mi Birde Resimde X4 950 ve RX 570 in 1080P high FPS değerleri var .

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190110-155208.png
    Screenshot_20190110-155208.png
    116,6 KB · Görüntüleme: 129
Valla yerinizde olsam kesinlikle 4 GB almam mutlaka 8 GB alırım çünkü bu kartı aldığınızda rahat bi 3 5 sene kullanıcaksınız ve o zamana bütün oyunlar 4 GBdan daha fazla hafıza isteyecek...

RX 570 senin işlemcinin ile 30fps de darboğaz yapmaz 30fps ve üzeri ile oyunları donmadan oynayabilirsiniz. Bu konularda çok fazla test inceledim kendimde yaptım RX 570 RX 470 R9 290 bu kartlar benzer performanslı kartlar 1090t işlemci ile çokça testler yaptım. Daha yüksek işlemciler ilçede denedim darboğaz yapmiyor. Bazı oyunlarda Yüksek FPS bir miktar azalma olabilir 70ten 65lere en kötü 60lara bu oyun performansını etkilemez 30fps ve üzeri gördükten sonra her oyunu akıcı oynasın ideal ayarlarla. Senin işlemcinin ile darboğaz yapmadan alınabilecek en yüksek kart RX 570 tır zaten. Hatta GTX 1070 Vega 56 ilede testler yaptım o seviyedeki işlemciler ile çok iyi sonuçlar aldım sadece FPS stabil olmuyor ve bir miktar darboğaz yapabiliyor. cpubenchmark.net skoru 5000-6000 üzeri işlemcinin varsa ilerde skoru 9000ve üzeri işlemci alma imkanin varsa uygun fiyatlı RX 570 den daha yüksek GTX 1070 ve Vega 56 da dahil olmak üzere o seviyelerde veya yakın kart alabilirsin. GTX 1080 ve üzeri almamak kaydıyla....

RX 570 senin işlemcinin ile 30fps de darboğaz yapmaz 30fps ve üzeri ile oyunları donmadan oynayabilirsiniz. Bu konularda çok fazla test inceledim kendimde yaptım RX 570 RX 470 R9 290 bu kartlar benzer performanslı kartlar 1090t işlemci ile çokça testler yaptım. Daha yüksek işlemciler ilçede denedim darboğaz yapmiyor. Bazı oyunlarda Yüksek FPS bir miktar azalma olabilir 70ten 65lere en kötü 60lara bu oyun performansını etkilemez 30fps ve üzeri gördükten sonra her oyunu akıcı oynasın ideal ayarlarla. Senin işlemcinin ile darboğaz yapmadan alınabilecek en yüksek kart RX 570 tır zaten. Hatta GTX 1070 Vega 56 ilede testler yaptım o seviyedeki işlemciler ile çok iyi sonuçlar aldım sadece FPS stabil olmuyor ve bir miktar darboğaz yapabiliyor. cpubenchmark.net skoru 5000-6000 üzeri işlemcinin varsa ilerde skoru 9000ve üzeri işlemci alma imkanin varsa uygun fiyatlı RX 570 den daha yüksek GTX 1070 ve Vega 56 da dahil olmak üzere o seviyelerde veya yakın kart alabilirsin. GTX 1080 ve üzeri almamak kaydıyla....
Eyvallah hocam aydınlattın beni

kesinlikle aynısını aldım kullanıyorum benchmark vs yapıp kıyasladım itx oldugundan performans kaybi yok sogutma aşırı iyi overclockla yuzde 20 powerlimit memory 1800 lerde gpu core hizi 1350 lerdeydi 75 dereceyi gecmedi furmark testinde ve fan full degildi çok memnunum ryzen 3 1200 alabilirsin am4 soket ucuza bulursun ikinci el ilerde bende 1200 var b350m anakart da var tabii 3.9 a overclockladim canavar gibi şu an

Dün İtopya'dan Sapphire RX570 aldım ve imzam da mevcut olan sistem ile kullanıyorum. Daha önce MSI RX460 kullanıyordum. Optimizasyonu Pubg beter olan Wildlands bile yüksek ve en yüksek ayarlar da akıcı oynatıyor. Alınmaması için hiçbir neden yok.

Bu arada Sapphire markalı kartların ısınma problemi yaptığı gibi söylemler var. Ben buna rastlamadım. Kart boş da 30, yük altında ise 70 dereceyi görüyor. Bu ısı değerleri ise gayet normal.

Alınır mı derken hocam neden alınmasın? Eski kartınıza göre çok çok iyi bir performans alacaksınız. Yani alınır mı derken sanki kart kötü iki üç gün sonra çöp olacak gibi algılanıyor. Kart ile ne yapacağınızı söylerseniz o zaman alınır ya da alınmaz denebilir.
Peki Rx590 8 gb ekran kartı,144 hz monitörü destekler mi?herhangi bir yırtılma veya görüntü kalitesinde sorun olur mu?Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı