Sapphire RX 570 Pulse ITX alınır mı?

AreYouOkey

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yeni bir sistem topladım:
R5 1600 12 nm.
B450MS2H.
8 GB DDR4 3000 MHz RAM.
Corsair Spec Delta RGB 550W kasa.
ViewSonic XG2401 144Hz monitör.

Geriye sadece ekran kartı kaldi. Şöyle bir durum var ben hikaye tarzı grafikli oyunlar oynamıyorum, grafik takıntım da yok. Oynadığım oyunlar şunlar:

CS:GO.
R6S.
PUBG.
Rust veya tarzında rekabetçi, survival oyunlar.

Şu anda bana minimum bütçe ile maksimum performans lazım. Ekran kartına bir takım sorunlardan kaynaklı 900 TL üstü vermem.
En uygun aday Sapphire RX 570 Pulse ITX 4 GB: Sapphire

Ve bence oynadığım oyunlarda çok rahat işimi görecektir. Zaten üstteki oyunları e-sport settings yani çoğunlukla ayarlar Low olarak oynuyorum. Merak ettiğim şey bu kart alınır mı? Kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim. Beni endişelendiren tek şey tek fanlı olması. Yani ısınma sorunu olur mu? Kasamda 4 fan var hava akisim iyi. Ayrıca farkındayım 100-120 TL daha eklesem Dual fan kart alabiliyorum fakat dediğim gibi bütçem el vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapphire rx570lerin en kralı.Diğer rx570 bakarsan onlardan 1 2 fps daha iyi performans veriyor.Almanı öneriyorum.Uygun fiyat ve pubg yüksek grafikde en az 50 fps.Diğer oyunlarda daha yüksek alırsın.

Ben kullandim bu kartı. Wattman hatası aldim. Ama voltaj frekans ayarlayarak çözmüştüm. 1 yıl sorunsuz kullandım. Performans olarak diger RX 570 lerden 2-3 fps düşük. Sonucta tek fanli oldugu için sogutma yeterli gelmesi icin frekans biras düşürülmüş. 1080p 60FPS icin gayet yeterli bir kart isini gorecektir.

Kasana bağlı olmakla beraber undervolt yaparak sıcaklığını güvenli seviyede tutabilirsin. Alınabilir.
Kasanın sorun olacağını sanmam. 3 önde 1 arkada fan var şuanda. Yakın zamanda 2 fan daha ekleyeceğim üste.
Ben kullandim bu kartı. Wattman hatası aldim. Ama voltaj frekans ayarlayarak çözmüştüm. 1 yıl sorunsuz kullandım. Performans olarak diger RX 570 lerden 2-3 fps düşük. Sonucta tek fanli oldugu için sogutma yeterli gelmesi icin frekans biras düşürülmüş. 1080p 60FPS icin gayet yeterli bir kart isini gorecektir.
CS, R6S rahat 200+ göreceğimi dusunuyorum. Pubg de 120 falan olur tahminimce. Kendi ayarlarım için konuşuyorum.
Zaten 144 Hz bir monitör alarak başta ekran kartından kistim bilinçli olarak ama, dediğim gibi rekabetçi oyunlar oynuyorum ve 144 Hz için değerdi.

Kasanın sorun olacağını sanmam. 3 önde 1 arkada fan var şuanda. Yakın zamanda 2 fan daha ekleyeceğim üste.

CS, R6S rahat 200+ göreceğimi dusunuyorum. Pubg de 120 falan olur tahminimce. Kendi ayarlarım için konuşuyorum.
CS de 200 alinir cok rahat. R6S de dusuk ayar kullandim. Sadece kenar yumusatma ve doku yuksekteydi. 130 civari geziyordu. PUBG de de kenar yumusatma ve doku orta gerisi en düşük sanhokta 100-110 civari aliyordum.

İkinc el alma ben aldım pazartesi günü aldım ben çalışmıyor Kart görüntü gelmiyor Sapphire RX 570 pulse idi gerçi teknoloji şans işi.
0 alacağım.
CS de 200 alinir cok rahat. R6S de dusuk ayar kullandim. Sadece kenar yumusatma ve doku yuksekteydi. 130 civari geziyordu. PUBG de de kenar yumusatma ve doku orta gerisi en düşük sanhokta 100-110 civari aliyordum.
Ben R6S herşeyi direk üstten düşürerek oynuyorum. Şuanda idareten kullandığım R9 380 ile bile rahatlıkla 180 yerine göre 250 vs görebiliyorum. Pubg de ise sadece kenar yumsatma yüksek diğer herşey en düşük oynarım.

0 alacağım.

Ben R6S herşeyi direk üstten düşürerek oynuyorum. Şuanda idareten kullandığım R9 380 ile bile rahatlıkla 180 yerine göre 250 vs görebiliyorum. Pubg de ise sadece kenar yumsatma yüksek diğer herşey en düşük oynarım.
Hocam 60hz bir monitor kullanicaksan bu ayarlarda ekran kartini degistirmesen bile olur aslinda. Idare edebilir seni. Ilerde almisken daha güçlü bir sey alabilirsin.

Hocam 60hz bir monitor kullanicaksan bu ayarlarda ekran kartini degistirmesen bile olur aslinda. Idare edebilir seni. Ilerde almisken daha güçlü bir sey alabilirsin.
Monitörüm 144 Hz. Elimdeki kart tam anlamıyla monitörüme yetmiyor. Mesela Pubg 100'leri görmek icin 900P de oynamak zorunda kalıyorum öbür türlü akıcılık bozuluyor. Ben RX 570'e geçip şuan kullandığımı kardesime vermek istiyorum. O GT 730 kullanıyor hem ona iyilik olacak hem de ben daha üstüne geçmiş olacağım. Ha dediğin gibi beklesem daha iyisini alırım fakat öğrenciyim ve açıkçası bir ekran kartına 1800 vs vermektense o paraya gezer tozarim :). Veya bir ihtiyaç olur kullanırım hani. Biraz kişisel kaçıyor burasi. Şuan en uygun yollu çözüme bakıyorum yani kendi kafamda. Bilgisayarı yeni topladım zaten daha da harcama yapmak istemiyorum anlayacağın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı