Sapphire RX 570 OC 4 GB için darboğaz yapmayacak işlemci önerisi

Loqsy0917

Centipat
Daha fazla  
Selam hayırlı forumlar, sistemimde çok fazla darboğaz var ve işlemcimi değiştirmeyi düşünüyorum.

1712406469204.png

Sistem bilgilerim bu şekilde şu anlık sadece işlemci değişeceğim anakartıma uyumlu darboğaz yapmayacak bir işlemci önerebilir misiniz? AMD olsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O anakarta o işlemciden iyisini neredeyse takamazsın. Kendi zamanının en iyi işlemcilerinden birini kullanıyorsun zaten. Ha Xeon işlemci uyumluluğu varsa bir ihtimal o kurtarabilir. O konuda da benim bilgim yok.

Darboğaz yapmaz mi sitelerden bakabilirsiniz aşırı fazla darboğaz var. Maalesef ki peki anakart RAM işlemci önerebilir misiniz RX 570'e 3 bileşim alsam hepsini toplu alsam daha rahat olur. Orta bütçede ne önereblirsiniz minimum 16 GB RAM.

Darboğaz yapmaz mi sitelerden bakabilirsiniz aşırı fazla darboğaz var. Maalesef ki peki anakart RAM işlemci önerebilir misiniz RX 570'e 3 bileşim alsam hepsini toplu alsam daha rahat olur. Orta bütçede ne önereblirsiniz minimum 16 GB RAM.

Ya sen o siteleri boş ver. Yalan dolan. Forumda bile yasak o siteler.

Darboğaz olsa bile drop olmaz ki. En fazla 3-5 FPS daha düşük alırsın. RX 570 de aşırı güçlü bir kart değil yani. Dropların sebebi farklı.

Hocam darboğaz yok demenizi yanlış buluyorum her türlü darboğaz vardir. Tahminimce aynı sistem fakat işlemci RAM anakart farklı adam 90 FPS dropsuz oynuyor ben yürüyünce drop gidiyor artı olarak da 40 FPS falan

Sorunu çözmek istiyorsan daha fazla bilgi vermelisin.
1-) Hangi oyunda bu sorunu yaşıyorsun ve hangi ayarlarda?
2-) Oyun içi işlemci ve ekran kartı kullanımların ne durumda?
3-) İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkları ne durumda?

İstersen MSI Afterburner'i indir. Dediğim ayarları aç ve oyun içinden bir ekran görüntüsü paylaş. Böyle kavga eder tarzda atışarak bu sorunu çözemeyiz.

Sorunu çözmek istiyorsan daha fazla bilgi vermelisin.
1-) hangi oyunda bu sorunu yaşıyorsun ve hangi ayarlarda?
2-) oyun içi işlemci ve ekran kartı kullanımların ne durumda?
3-) işlemci ve ekran kartı sıcaklıkları ne durumda?

İstersen MSI Afterburner'i indir. Dediğim ayarları aç ve oyun içinden bir ekran görüntüsü paylaş. Böyle kavga eder tarzda atışarak bu sorunu çözemeyiz.

Hocam ekran kartı hariç tüm bileşenlerimi değştireceğim en kısa sürede MSI B450M Pro + 8+8 16 GB Corsair RAM Ryzen 5 2600 kasa + PSU 7000 TL tutuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı