Çözüldü Sapphire RX 570 orijinal VBIOS yükleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmreCanTuna

Kilopat
Makaleler
32
Yer
Çorlu/Tekirdağ
Merhaba, elimde mining yapılmış RX 570 bulunmakta. Bu sepeble kartın BIOS'u modlanmış durumda. Sisteme takıp sürücüsünü kurduğumda aygıt yöneticisindeki ünlem işareti kalkmıyor ve sürücü açılmıyor. Atikmdag ile patch attığımda sorun ortadan kalkıyor. Bu patch programına ihtiyaç duymadan kartı eskisi gibi kullanabilmem için sanırım orijinal BIOS'un tekrar karta yazılması gerekiyor. Zamanında İnternet'ten BIOS indirip karta yazmıştım lakin görüntü alamadım. Daha sonra diğer BIOS'a geçtim ve o şekilde kullanmaya devam ettim. Valaront oynamak istediğimde sağ olsun Vanguard Atikmdag'ı engellediği için ekran kartını kullanamıyorum.
Sapphire teknik destek ile iletişime geçip kartımın stok BIOS'u istedim lakin bana yazan kişinin benden tam olarak ne istediğini anlayamıyorum. Bu konuda yardımcı olur musunuz?
Bana yazılan son mesaj ve gönderdiği dosya.

Ekran Görüntüsü (104).png

Şu an kartımda yüklü olan BIOS bilgisi.

VBIOS.png

Teknik servisin bana gönderdiği zip dosyasının içindekiler BIOS dosyalarıymış. AtiFlash programıyla bana gönderilen BIOS'lardan birisini yazdırdım ve artık Atikmdag programına gerek kalmadan sistemim ekran kartını sorunsuz tanıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı