Sapphire RX 570 Pulse 4GB GDDR5 takılma sorunu

BurakN

Decapat
İlk olarak ekran kartı 60 dereceyi gördüğünde bile çalışmıyor. Manuel olarak ekran kartının fanlarını ayarladım. Sorunsuz şekilde çalısıyor fakat bilgisayarı kapatıp açtığımda ise bu fan ayarları AMD Radeon ayarları sıfırlanıyordu şimdi bu sıfırlamada olmuyor. Ayarladıgım şekilde duruyor fakat ekran kartı fanı çalısmıyor ekran kartı fanını ya da Radeon Wattman diyeyim sıfırlıyorum tekrar profili yüklüyorum düzeliyor ama aynı profil olmasına rağman PC kapanıp açılınca 0 RPM gözüküyor kendim kasayada baktım çalısmıyor. Default Radeon Wattman settings have been restored due to an unexpected sySteam failure hatasını arada sırada veriyor ek olarak son sorunuma geçiyorum. Oyun oynarken ya da oynamaz halde düz PC de dolasıyor iken yarım saniyeliğine hem hissettirip hem hissettirmeyen garip bir takılma yasıyorum dırr diye ses çıkarıp donuyor yarım saniyeliğine sonra düzeliyor bu hatayı tam bir zaman aralığı veremiyorum. Bazen 30 dk bazen 1 saat 2 saate bir veriyor ama can sıkıcı bir olay bilgisayarı yeni aldım. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Sistemim ise şu şekilde:

Sistem:
  • AMD ryzen 5 2500x soket AM4 4.0ghz 8mb 65w 12nm
  • Gigabyte GA-AB350M-D3V AMD B350 Socket AM4 DDR4
  • Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16
  • Sapphire Pulse 11266-04-20G Radeon RX 570 4GB GDDR5 256Bit DX12

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir Wattman hatası daha. İnternette bulabildiğiniz çözümleri RX570 için uygulayın, olmazsa bayramdan sonra garantiye gönderip iade veya değişim talep edin. İade olursa Nvidia ekran kartına geçin.

Afterburnerda Isı-Fan Gücü eğrisi ayarlamak için bir bölüm olacaktı, bir de orayı deneyin.
Sıcaktan/ani crashlerden dolayı wattman hata verebilir, bu kartın kesinlikle arızalı olduğunu göstermez. Üstte yazdığımı deneyin, sonuç alamazsanız servise gönderin

Afterburnerda Isı-Fan Gücü eğrisi ayarlamak için bir bölüm olacaktı, bir de orayı deneyin.
Sıcaktan/ani crashlerden dolayı wattman hata verebilir, bu kartın kesinlikle arızalı olduğunu göstermez. Üstte yazdığımı deneyin, sonuç alamazsanız servise gönderin
kendi manuel olarak ayarladıgım wattmanda bi sorun yok suanlık 50 derecenin üstünü görmedim normal çalısırken 800 - 900 rpm oyunda git gide 1600-2600 arası değişiyor peki küçük takılmalarım yada farklı bir değişle fps droplarını neden yiyorum

kendi manuel olarak ayarladıgım wattmanda bi sorun yok suanlık 50 derecenin üstünü görmedim normal çalısırken 800 - 900 rpm oyunda git gide 1600-2600 arası değişiyor peki küçük takılmalarım yada farklı bir değişle fps droplarını neden yiyorum
Aynı ses sorununu ben de yaşıyorum, çözüm bulabildin mi acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı