Sapphire RX 5700 XT görüntü vermeyi kesiyor

Scienitive

Hectopat
Yaklaşık olarak 1 ay önce yeni sistem topladım. Sistemin özellikleri:
  • Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 5700 XT
  • İşlemci: Ryzen 5 3600
  • RAM: Corsair Valueselect 3200MHz 8 GB X2
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H
  • PSU: Sharkoon SHP650 V2 650W
Son birkaç gündür arada sırada da olsa oyun oynarken birden iki monitörümün de bağlantısı kesiliyor ve "No Signal" veriyorlar fakat bilgisayar normal çalışmaya devam ediyor.

Bir monitör DisplayPort ile bağlı diğeri ise VGA to HDMI dönüştürücü ile HDMI üzerinden bağlı.

Monitörleri kapatıp açmam işe yaramıyor sadece PC'yi kapatıp açınca düzeliyor. Sorunun monitörlerden veya kablolarından kaynaklanmadığına eminim çünkü iki monitör de aynı anda kesiliyor. Sorun büyük ihtimalle ekran kartı veya güç kaynağı ile ilgili diye düşünüyorum. Acaba ekran kartına gelen son driver güncellemesi ile kaynaklanan bir sorun mu diye düşünüyorum yoksa ekran kartıyla ilgili fiziksel bir sorun mu bilemiyorum. Ekran kartımın sıcaklık değerleri oyun oynarken genelde 70 derecede çalışıyor en yüksek 75 görüyor.

Sizce sorun neyden kaynaklanıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de bi iki kere oldu yolladım garantiye herkes bişey söylüyor. Video ekledim minidump dosyalarını ekledim ses sorunu da var biraz hepsini ekleyip gönderdim. Bakalım iade çıkacak mı?

Problemin sadece Disco Elysium oyununda gerçekleştiğini öğrendim. Oyunu sildim yeniden yüklüyorum. Yüklendiği zaman düzelmezse tek monitör ile deneyip sonucu yazarım.

Problemin sadece Disco Elysium oyununda gerçekleştiğini öğrendim. Oyunu sildim yeniden yüklüyorum. Yüklendiği zaman düzelmezse tek monitör ile deneyip sonucu yazarım.
Bende de genelde witcher 3 te oluyordu. Diğerlerinde olmuyordu ama bu sürücü kaynaklı da olabilir kartın arızalı olmasından da olabilir diye gönderdim garantiye.

Oyunu silip geri yükledim, DDU ile sürücüleri kaldırıp geri yükledim ve VGA to HDMI kablo yerine VGA to DP kablo taktım ve sorun çözüldü gibi duruyor. Teşekkür ederim cevap verenlere.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı