Sapphire RX 5700 XT Pulse modeleri ısınıyor

Emircanazik

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar geçen ay RX 5700 XT Pulse aldım normal kasamda 90 dereceleri görüyordum bu sorunun sadece bende olduğunu düşünüp ürünü servise gönderdim. Ancak ekran kartında bir sıkıntı olmadığını söyleyip bana gönderdiler bende ekran kartını 2. el satıp Gigabyte 2070 Super aldım ve 65 dereceyi geçmedi biraz araştırma yaptığım kadarıyla bu model sorunlu.
Sadece sizi bilgilendirmek amaçlı bu konuyu açtım.

Arkadaşlar geçen ay RX 5700 XT Pulse aldım normal kasamda 90 dereceleri görüyordum bu sorunun sadece bende olduğunu düşünüp ürünü servise gönderdim. Ancak ekran kartında bir sıkıntı olmadığını söyleyip bana gönderdiler bende ekran kartını 2. el satıp Gigabyte 2070 Super aldım ve 65 dereceyi geçmedi biraz araştırma yaptığım kadarıyla bu model sorunlu.
Keşke almadan önce araştırsaydınız. 2.El Zararına satmamış olurdunuz.

5700XT İle en fazla 76 derece gördük. Asus Tuf serisi.

Aynı modeli ben de kullandım. Isınma ve AMD sürücü sorunları vardı. Isınma derken bellek sıcaklığı sorunu vardı. Normal GPU sıcaklığı maksimum 75-76 derece oluyordu. Bu da normal değerler sayılır fakat bellek sıcaklığı 86 derece hotspot ise 94 derece oluyordu. Benim kasam mesh, 3 fanlı bir kasaydı. Önü kapalı olsaydı değerler çok daha yüksek olurdu. Ekstra fan ayarı yapmadım bu da yapılabilir, tabi ses yapmasına katlanarak.

Geri
Yukarı