Sapphire RX 5700 XT Pulse modeleri ısınıyor

Aman Recep Baltaş görmesin... Zaten ısınan bir model.

Görsün Sapphire Pulse 5500 XT hazır bekliyor. Cyberpunk 2077 60 derece! 😂

@Emircanazik şu da bulunsun aklında teknik servis 99 derece bile olsa sorun yok der geçer. Kartın macunu komple kurumuş olsa bile onlar diğer verilerle ilgileniyor. Kağıt üzerinde tehlikeli sıcaklık olursa ancak müdahale ediyorlar.

Ekleme; ama sen sıcaklık durumunun üzerine bastırarak kartı gönderdiysen durum ayrı. Senin kasanda kart bir şekilde boğulmuş olabilir.

Hocam kasanın önünün hemen arkasında 3 tane hava çeken fan var o siyah ızgarlıklar hava alsın diye bırakılmış ayrıca üste 3 tane dışarıya hava veren fan 1 arkada egzoz fan bir de en alta bir tane daha fan var.
O kadar küçük ızgaralardan fazla hava alabileceğini sanmam. Alttaki fanı ve öndeki fanlardan birini üst kısma egzoz fan olarak takmak sıcaklığı düşürebilir aslında.

Görsün Sapphire Pulse 5500 XT hazır bekliyor. Cyberpunk 2077 60 derece! 😂

@Emircanazik şu da bulunsun aklında teknik servis 99 derece bile olsa sorun yok der geçer. Kartın macunu komple kurumuş olsa bile onlar diğer verilerle ilgileniyor. Kağıt üzerinde tehlikeli sıcaklık olursa ancak müdahale ediyorlar.

Ekleme; ama sen sıcaklık durumunun üzerine bastırarak kartı gönderdiysen durum ayrı. Senin kasanda kart bir şekilde boğulmuş olabilir.

Hocam kart sıcaklığı 90 derece ama bağlantı sıcaklığı 106 dereceyi gösteriyordu.

Hocam kart sıcaklığı 90 derece ama bağlantı sıcaklığı 106 dereceyi gösteriyordu.

Bir de 2070 Super ile sıcaklıkların normalmiş. Tehlikeli sıcaklıklar bunlar. Teknik servisin hatası bence o kartın normal olmadığı belli imkanı yok sağlam bir kart o sıcaklıklara ulaşsın. Ben olsam Sapphire firmasına durumu iletirdim ve teknik servisin yardımcı olmadığını da söylerdim.

Arkadaşlar geçen ay RX 5700 XT Pulse aldım normal kasamda 90 dereceleri görüyordum bu sorunun sadece bende olduğunu düşünüp ürünü servise gönderdim. Ancak ekran kartında bir sıkıntı olmadığını söyleyip bana gönderdiler bende ekran kartını 2. el satıp Gigabyte 2070 Super aldım ve 65 dereceyi geçmedi biraz araştırma yaptığım kadarıyla bu model sorunlu.
Sadece sizi bilgilendirmek amaçlı bu konuyu açtım.
Kartı yaklaşık 6 aydır kullanıyorum 1 saatlik stres testinde 73 dereceyi geçmedi. Onun dışında sürekli 55-60 derece arası oyunlarda. Siz de nasıl böyle olmuş anlamadım.

Geri
Yukarı