Sapphire RX 580 8 GB için undervolt önerisi

efet678

Centipat
Daha fazla  
Daha önce de açtım konu ama cevap gelmedi tekrar açıyorum en iyi UV ayarı nasıl olmalı oyunlarda kapanıyor ve PC yeniden kapatıp acmak zorunda kalıyorum ekran kartını kırasım geliyor.

Sıcaklıktan dolayı mı kapanıyor ekran kartı?
afterburner üstte acık sekilde pubg girdim ve 1 kere 65 dereceyi görmedim

Afterburner bozuk diye düşündüm sil yükle yaptım aynı aklıma 1 tek şey geliyor oda BIOS'umun güncel olmaması sizce bu yüzden mi hocam

Ve ekran kartını FurMark gibi testlere sokunca 3 4dakika sonra kapanıyor

Afterburner üstte acık sekilde PUBG girdim ve 1 kere 65 dereceyi görmedim.

Afterburner bozuk diye düşündüm sil yükle yaptım aynı aklıma 1 tek şey geliyor oda BIOS'umun güncel olmaması sizce bu yüzden mi hocam.

Ve ekran kartını FurMark gibi testlere sokunca 3 4dakika sonra kapanıyor.

Ekran kartı BIOS işi sıkıntılı bir iş. Stok olan BIOS'u kullanıyorsanız ellemenizi önermem. FurMark testi yaptığınızda kaç derecelere kadar çıkıyor ekran kartı?

Ekran kartı BIOS işi sıkıntılı bir iş. Stok olan BIOS'u kullanıyorsanız ellemenizi önermem. FurMark testi yaptığınızda kaç derecelere kadar çıkıyor ekran kartı?

Stok kullanıyorum şu an hocam FurMark tekrar sokayım ama yine kapanacak Max sıcaklıgı yazarım

Daha önce de açtım konu ama cevap gelmedi tekrar açıyorum en iyi UV ayarı nasıl olmalı oyunlarda kapanıyor ve PC yeniden kapatıp acmak zorunda kalıyorum ekran kartını kırasım geliyor.

Ekran kartı yük altında kapanıp siyah ekrana düşüyor, yeniden başlatmadan düzelmiyorsa.

-Kartın VBIOS'u hatalı olabilir.
-Kartın güç soketinde gevşeklik, hasar, slotta gevşeklik olabilir.
-PSU yetmiyor olabilir.
-Kart arızalı olabil (Düşük ihtimal)

Siz PSU sorununa odaklanın.

kapandı yine hocam driveri silindi şimdide 75 derece gördü

Ekran kartı yük altında kapanıp siyah ekrana düşüyor, yeniden başlatmadan düzelmiyorsa.

-Kartın VBIOS'u hatalı olabilir.
-Kartın güç soketinde gevşeklik, hasar, slotta gevşeklik olabilir.
-PSU yetmiyor olabilir.
-Kart arızalı olabil (Düşük ihtimal)

Siz PSU sorununa odaklanın.
650w 80 plus hocam yeter bence

Kapandı yine hocam driveri silindi şimdi de 75 derece gördü.

650W 80 Plus hocam yeter bence.

Hocam PSU'ya bagladıgım güç kablosu sanki tam girmiyormuş gibi gözüküyor.

Geri
Yukarı