Sapphire RX 580 8 GB Nitro+ sistemde ekran gelmiyor

alireis35

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 3 ay önce Sapphire RX 580 8 GB Nitro+ modelini almıştım dolaptan kart kargoyla geldiği gün bilgisayara taktım kart sinyal vermiyordu. Sonra evin yakınında ki bilgisayarcıya götürdüm adam chipset arızası olduğunu söyledi. Ben de istemedim eve geldim kartın sinyal vermediğine dair video çekecektim bilgisayara taktım 5-10 dakika sonra sinyal geldi bir anda şaşırdım. Adam söylediğimde ise hala chipset arızası olduğunu söyledi. Bana kartı aldığımda kart tozlu gelmişti aldığım adama sorduğumda mining yapılmadığını kartın hazır sistemden söküldüğünü söylemişti üstüne ilanlarında hazır sistemde satıyordu. GPU Z indirdim ekran kartının modu değişmemiş en son Drive güncellemesi aralık 2021 miş sonra driveri indirmeyi denedim kurarken ekran simysiyah oldu bilgisayarı butonunda kapatıp açtığımda hala siyah ekran ama Windows 11 açılış sesi geliyordu. Ama ekran gelmiyordu. Kartı söküp eski kartımı taktım ve ondan format atıp düzelttim sonra Windows 10 geçmek istedim alışamadım Windows 11'e geçerken format yarıda kaldı sinyalde bir daha gelmedi.
Sabah bilgisayarcıya götürdüm bilgisayarımı adam bilgisayara format attı ekran kartının sorununu bahsettim adam kendi bilgisayarına taktı sinyal verdi üstüne driverı sorunsuz kurdu ve kartı temizledi şimdi kartı 1.5 aydır sorunsuz kullanıyorum testlerine baktığımda da internette ki ile aynı performansı veriyor sıcaklık değerleride aynı ilk başta neden oldu bu?

Yeni konular

Geri
Yukarı