Sapphire RX 580 8 GB donma ve siyah ekran

Alp Pesen

Kilopat
Yer
İstanbul şişli
Daha fazla  
Merhaba, kartı bir yıl önce almıştım şimdi ise sürücü yükledikten sonra sistem donuyor, siyah erkan geliyor sonra görüntü tekrar geliyor. Sistemi yeniden başlattığımda ise post oluyor fakat Windows yükleme ekranından sonra önce siyah, sonra yeşil bir ekrana geçiyor ve yeniden başlıyor.

Sürücüleri güvenli modda DDU ile sildim, geri yükledim, wqhl sürücüsünü dahi yükledim aynı hata devam ediyor, hatta işletim sistemi kaynaklı olabilir diye yüklü olan Mac'te denemek istedim fakat görüntü iç içe şekilde görünüyordu.

Yazılımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum artık, peki bu cihaz tamir olur mu? İkinci el kutulu temiz almıştım mining yapılmadı.

Sistemim:
ASUS Rampage 3 gene
Xeon X5675
18 GB DDR3 RAM
Gamepower 550W PSU.

Bizim evde şu an RX 460 ve RX 570 var aktif kullanımda. Hiçbirinde sorun yok. AMD sorunlu diyen arkadaşlar konuyu dikkatle okurlarsa, sorunun kartın arızası olduğunu görürler. Durum böyleyken AMD kötü diye saçma bir yorum yapmak pek akıl kârı değil. Kartınızda muhtemelen bellek arızası veya çip sorunu var. Reballing gerekebilir.

Sürücüleri kaldırınca da aynı hataları alıyor musunuz?

Hayır, sürücüyü kurmadığımda bilgisayar çalışıyor.
Bizim evde şu an RX 460 ve RX 570 var aktif kullanımda. Hiçbirinde sorun yok. AMD sorunlu diyen arkadaşlar konuyu dikkatle okurlarsa, sorunun kartın arızası olduğunu görürler. Durum böyleyken AMD kötü diye saçma bir yorum yapmak pek akıl kârı değil. Kartınızda muhtemelen bellek arızası veya çip sorunu var. Reballing gerekebilir.

Beni bir yıl boyunca üzmedi, render aldım, saatlerce oyun oynadım, iş yaptım, şansa bozulacak bu dönemi buldu. Reballing için İstanbul içinde önerebileceğiniz bir yer var mı peki?
Bende AMD Sapphire RX580 8 GB var AMD'nin optional sürümü yüklü sorunsuz çalışıyor.

Onu da denedim :') Hatta uzun süre optional sürüm kullanıyordum.

Beni bir yıl boyunca üzmedi, render aldım, saatlerce oyun oynadım, iş yaptım, şansa bozulacak bu dönemi buldu. Reballing için İstanbul içinde önerebileceğiniz bir yer var mı peki?

Bu kanalın hakkında kısmında adresleri var. İyi iş çıkarıyorlar gibi, kendi servisine vermek istemiyorsanız buraya verebilirsiniz. Ucuz olur. Bir de sürücüleri kaldırıp "Aygıt Yöneticisi" kısmından ekran kartına sağ tıklayıp "Sürücüyü Güncelle" seçeneği ile "Güncel sürücü yazılımını otomatik ara" seçeneğine basarak yüklemeyi dener misiniz?

Bu kanalın hakkında kısmında adresleri var. İyi iş çıkarıyorlar gibi, kendi servisine vermek istemiyorsanız buraya verebilirsiniz. Ucuz olur. Bir de sürücüleri kaldırıp "aygıt yöneticisi" kısmından ekran kartına sağ tıklayıp "sürücüyü güncelle" seçeneği ile "güncel sürücü yazılımını otomatik ara" seçeneğine basarak yüklemeyi dener misiniz?

Onu da denedim, sonuç aynıydı.

Bu kanalın hakkında kısmında adresleri var. İyi iş çıkarıyorlar gibi, kendi servisine vermek istemiyorsanız buraya verebilirsiniz. Ucuz olur. Bir de sürücüleri kaldırıp "Aygıt Yöneticisi" kısmından ekran kartına sağ tıklayıp "Sürücüyü Güncelle" seçeneği ile "Güncel sürücü yazılımını otomatik ara" seçeneğine basarak yüklemeyi dener misiniz?
Bu kanalın birkaç videosunu izledim. Teknik bilgileri gayet yeterli fakat bu arkadaşların yapacağı donanımsal sorun yok gibi kartta. Çünkü sürücüleri kaldırınca sorun olmuyormuş. Sorun yazılımsal. Dostum son sürücüleri değil de sondan bir ya da iki önceki sürücüleri yükler misin?

Bu kanalın birkaç videosunu izledim. Teknik bilgileri gayet yeterli fakat bu arkadaşların yapacağı donanımsal sorun yok gibi kartta. Çünkü sürücüleri kaldırınca sorun olmuyormuş. Sorun yazılımsal. Dostum son sürücüleri değil de sondan bir ya da iki önceki sürücüleri yükler misin?
Hepsini denedim diyor arkadaş. Bu adamlar en azından tam teşhis koyar, arıza tespit edilmiş olur diye düşünüyorum.

Hepsini denedim diyor arkadaş. Bu adamlar en azından tam teşhis koyar, arıza tespit edilmiş olur diye düşünüyorum.
Dediğim gibi arkadaşların yazılımsal bilgisi olduğunu sanmıyorum. Onlar donanıma bakıyor ama götürebilir. Kartın garantisi var ise firmaya yollamak daha mantıklı olacaktır.

Dediğim gibi arkadaşların yazılımsal bilgisi olduğunu sanmıyorum. Onlar donanıma bakıyor ama götürebilir. Kartın garantisi var ise firmaya yollamak daha mantıklı olacaktır.
Garanti varsa orası öyle zaten, arkadaş aşağıdaki soruyu sorduğu için orayı önerdim.
Ayrıca sadece donanım değil yazılımdan da anlıyorlar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Garanti varsa orası öyle zaten, arkadaş aşağıdaki soruyu sorduğu için orayı önerdim.

Ayrıca sadece donanım değil yazılımdan da anlıyorlar:

Videolarını izliyordum, buraya götürürüm olmadı fakat malum korona dolayısıyla çalışıyorlar mı ki?

Bulabildiğim en eski sürücüyü de kurmuştum zaten, sürücüsüz zaten GPU yük altına giremiyor olduğu için bir arıza vermiyor sanırsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı