Sapphire RX 580 84 derece

harunatci

Centipat
Yer
Şanlıurfa
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Görselde de görüldüğü gibi 6 dakikalık AMD Radeon uygulaması üzerinden stres testine soktum ve maksimum ulaştığı sıcaklık böyle göründü. Kart testi başlattığım gibi 75 derece üstüne hemen çıktı. Az önce Hitman 3'ü en yüksek ayarlarda oynadım 80-85 FPS arası verdi ve sıcaklık maksimum 82-83 dereceleri gördü. 15-20 dakikalık oynamamın genelinde sıcaklık 75 dereceden aşağı düşmedi. Her türlü şeyi denedim fan ayarı voltaj düşürme ne yaptım ne ettim sıcaklığa bir çare bulamadım. Kasamın hava akışı mükemmel 3 fan önde 1 fan arkada ve odam serin hava akışından yana problem olduğunu düşünmüyorum. Sapphire RX 580 8 GB için sağlam bir ayar yok mu arkadaşlar stabil çalışan, sıcaklığı düşüren?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    88,4 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer fan ayarı yapılmadıysa orta-yüksek sıcaklık düzeylerinde çalışmaya başlar fanlar ve soğutamaz adam akıllı MSI Afterburner indirip fanınızı 100 çekerseniz Full'de çalışır ama sesli olur aldırış etmiyorsanız öyle çalıştırın veya 70-50 arasıda çalıştırabilirsiniz.

Görselde de görüldüğü gibi 6 dakikalık AMD Radeon uygulaması üzerinden stres testine soktum ve maksimum ulaştığı sıcaklık böyle göründü. Kart testi başlattığım gibi 75 derece üstüne hemen çıktı. Az önce Hitman 3'ü en yüksek ayarlarda oynadım 80-85 FPS arası verdi ve sıcaklık maksimum 82-83 dereceleri gördü. 15-20 dakikalık oynamamın genelinde sıcaklık 75 dereceden aşağı düşmedi. Her türlü şeyi denedim fan ayarı voltaj düşürme ne yaptım ne ettim sıcaklığa bir çare bulamadım. Kasamın hava akışı mükemmel 3 fan önde 1 fan arkada ve odam serin hava akışından yana problem olduğunu düşünmüyorum. Sapphire RX 580 8 GB için sağlam bir ayar yok mu arkadaşlar stabil çalışan, sıcaklığı düşüren?
Normal sıcaklıklar, bu sıcaklıklar kartınıza zarar vermeyecektir.

RX 400-500 serisi gereksiz fazla voltaj çektikleri için fazla ısınan kartlar. MSI Afterburner üzerinden UV yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı