Sapphire RX 580 kartta OCCT Power testinde ekran gidiyor

Daha fazla  
Arkadaşlar selam, RDR2 oynarken ekran gitmesi ve fanların son sürat çalışması sorunu yaşamam üzerine AMD kontrol merkezinden ekran kartına stres testi yaptım. 5 dakika kadar hiçbir sorun yaşamadım. Sonra OCCT 6.2.0 sürümünde RAM testi yaptım. Orada da sorun çıkmadı ve sonra Power testine soktum, saniyesinde ekran gitti ve ekran kartı fanları son sürat çalışmaya başladı. Ben de açma düğmesinde basarak sistemi kapattım. Sizce sorun sistemin neresinde? 1 senedir bu sorunu çözmeye uğraşıyorum. Ekran Kartım RX 580 Sapphire 8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız PSU nedir?

OCCT 6.2.0 ile PSU için de test yaptınız mı? Yazdığınızı tam olarak anlamadım.

Ekran kartı sürücü numaranız nedir? AMD 21.8.1/2 sürücüleri RX 500 kartlarında bahsettiğiniz sıkıntıyı çıkarıyor.

Eğer sorununuz 1 yıldır çok sık ve sadece oyunda oluyorsa testi yaparken video kaydı alıp garantiye yollayın.

Eğer nâdir ve herhangi bir zamanda yük altında olmamasına rağmen oluyorsa sürücülerle alakalı.

Ayrıca prizin topraklı olması da önemli.

Ekran kartı sürücü numaranız nedir? AMD 21.8.1/2 sürücüleri RX 500 kartlarında bahsettiğiniz sıkıntıyı çıkarıyor.

Eğer sorununuz 1 yıldır çok sık ve sadece oyunda oluyorsa testi yaparken video kaydı alıp garantiye yollayın.

Eğer nâdir ve herhangi bir zamanda yük altında olmamasına rağmen oluyorsa sürücülerle alakalı.

Ayrıca prizin topraklı olması da önemli.

Hocam teşekkürler cevabınız için şöyle anlatayım CoD Black Ops 1 gibi GTA 5 gibi oyunlarda medium ayarlarda ekran gitmiyor ama high ayarlara aldığımda ve ekran kartına yük binince fanlar cok calısıyor ve ekran gidiyor fakat oyunlarda atan bu sorun stres testinde başıma gelmiyor sadece oyunlarda başıma geliyor. Bilgisayarcıda denediğimde bu sorun olmadı eve getirdim kasayı yine ekran gitmeye başladı.

Power yazan yer ise PSU kaynaklı gibi duruyor. OCCT`nin bazı sürümleri ise hata verebiliyor. Yanılmıyorsam sizin kullandığınız stabil olandı. @Mehan hocamın dedikleri de olabilir. Bazı sürücüler stabil çalışmayabiliyor. Ev tesisatı nedeniyle de sıkıntı yaşayanlara rastladım.

hocam teşekkürler cevabınız için şöyle anlatıyım Cod Black Ops 1 gibi Gta 5 gibi oyunlarda medium ayarlarda ekran gitmiyor ama high ayarlara aldığımda ve ekran kartına yük binince fanlar cok calısıyor ve ekran gidiyor fakat oyunlarda atan bu sorun stres testinde başıma gelmiyor sadece oyunlarda başıma geliyor. Bilgisayarcıda denediğimde bu sorun olmadı eve getirdim kasayı yine ekran gitmeye başladı.
Bilgisayarın bağlı olduğu priz topraklı mı ve AMD sürücü tarihine müsaitseniz bakabilir misiniz?

Geri
Yukarı