Sapphire RX 580 + Ryzen 5 2600 sistem FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

burak3063

Femtopat
Öncelikle selamlar. Bundan 1.5 yıl önce Unlost Eco V2 yükseltilmiş versiyon bir bilgisayar aldım. Ve bugünlerde sanki FPS değerlerimde düşüş varmış gibi hissediyorum. Eskiden Valorant'ta en yüksek ayarlarda 200'ün altına düşmezken şimdi ise yüksek ayarlarda 120-130'larda geziniyor ayarları değiştirip düşüğe aldığımda herhangi bir FPS farkı olmuyor. İnternetteki Valorant FPS testi videolarını izlediğimde çok daha yüksek FPS'ler aldıklarını görüyorum. Bu oyundan kaynaklanan bir sorun mu yoksa ekran kartından mı bilemedim.

Sistem bilgilerim:
Sapphire RX 580.
8 GB RAM.
Ryzen 5 2600.
Gigabyte B450M S2H.

Not: Bilgisayarımı 3-4 ayda bir temizliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellemeden sonra optimizasyon sıkıntıları oldu o yüzden düşmesi normal birkaç kişide de rastladım aynı sıkıntıdan bir de başka oyunlarda da varsa FPS düşüşü diğer birçok sebepten olabilir fakat tek Valorant'ta varsa optimizasyon sıkıntısı.

Öncelikle selamlar. Bundan 1.5 yıl önce Unlost Eco V2 yükseltilmiş versiyon bir bilgisayar aldım. Ve bugünlerde sanki FPS değerlerimde düşüş varmış gibi hissediyorum. Eskiden Valorant'ta en yüksek ayarlarda 200'ün altına düşmezken şimdi ise yüksek ayarlarda 120-130'larda geziniyor ayarları değiştirip düşüğe aldığımda herhangi bir FPS farkı olmuyor. İnternetteki Valorant FPS testi videolarını izlediğimde çok daha yüksek FPS'ler aldıklarını görüyorum. Bu oyundan kaynaklanan bir sorun mu yoksa ekran kartından mı bilemedim.

Sistem bilgilerim:
Sapphire RX 580.
8 GB RAM.
Ryzen 5 2600.
Gigabyte B450M S2H.

Not: Bilgisayarımı 3-4 ayda bir temizliyorum.
Başka oyunda düşüş var mı ? yoksa sadece Valorant mı ?

knk mesela witcher 3 yükleyecem pc ilk aldığımda ana ekranda 1030 fps falan oluyordu oyuna girince 90 falan şimdi tekrar yükleyecem harddiske yüklesem çok fps farkı olur mu?

Geri
Yukarı