Sapphire RX 590 Cızırtı Sorunu

theFaceless

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
Cihazı daha yeni kurdum acaba bir sorun var mı yok mu diye size sormak istedim. Fan sesinden bahsetmiyorum sanki boşa dönen hızar makinesinden ince bir ses çıkar ya, onun gibi bir ses.
Video

Coil whine (Bobin cızırtısı).
Oyuna girince susuyor ise dert etmeyin, çünkü bazı oyunların Loading ekranlarına FPS sınırı konulmadığı için 1200 FPS gibi ütopik rakamlara çıkıyor. Bu da kartın cızırdamasına sebep oluyor.
Cızırdaması ses dışında bir sorun teşkil etmez.
Kart yeni ise aldığınız yer ile iletişime geçip değişim talep edebilirsiniz. Eğer yeni değil ise servise gönderirseniz yardımcı olurlar.

Kasanın kapağını kapattığımda duyulmuyor, ses konusunda bir problem yok. Hani ilerleyen zamanlarda bir arızaya sebebiyet verir mi diye sormak istedim. Yüksek ayarlarda oyun açtığımda bu ses çıkıyor sadece o da fanın sesinden ve kapak kapandığında duyulmuyor. Kısaca ses dışında herhangi bir problem yaşatmaz diyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı