Sapphire RX 590 Nitro+ Special Edition nasıldır?

Bugün biraz daha fazla inceledim. Açıkçası GTX 1660 ile RX 590'ın performansları hemen hemen aynı.
  • RX 590, GTX 1660'a göre daha fazla güç tüketiyor.
  • RX 590 ile yaklaşık 200$ değerinde 3 tane oyun hediye geliyor.
  • RX 590 8 vRAM iken GTX 1660 6 GB vRAM.
  • GTX 1660 bir kaç FPS daha fazla veriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer bir kaç fps ise bariz bir fark yok ise, düşüncelerim hala RX 590’dan yana olur. Yani hem dış görünüş hem de performans olarak hemen hemen aynılar zaten. Teşekkürler.
Performans olarak tabi ki 1660Ti alınmalı. Aralarında 400 TL'den fazla bir fark yoksa GTX 1660Ti alınmalı kesinlikle. Tek fan olmasını dert etmezseniz ve kasa soğutmanız berbat değilse; Captcha Verification öneririm. Belirtmekte fayda var, dün Palit GTX 1660Ti StormX modeli 1700TL idi. indirim kovalarsanız ve vaktiniz varsa GTX 1660Ti'ı 1800 altına bile alabilirsiniz.
Vatan bilgisayardan toplayacağım, elden almak istiyorum parçaları, internet üzerinden sipariş vermek istemiyorum. Hem zaten GTX 1660Ti daha pahalı RX 590 göre.

R5 2600 işlemci ve mavi 590 nitro+ var. İmzamda sistem bileşenlerim mevcut tam olarak. RX590 üstündeki tuş ayarından serin, sessiz moda aldım, fakat hala 70-75 derecelerde geziyor ekran kartı sıcaklığı. Frekans da 1560 lardan aşağıya düşmüyor. Yani kısaca tam performans çalışıyor her zaman.
Pubg lite bekleme ekranında bile durum böyle. Ayarlar ultra olmasa da kart çok ısınıyor ve enerji tüketiyor. Bilgisayar işlemcisi ise tersine hiç kasmıyor bile. Bu konuda bilgisi olan var mı?
Aynı soruyu sapphire firmasına yazdım. Cevap olarak çok kısa olarak, şunu göndermişler: Sorry that in games , the card should run with 3D clock even you thought it is a low level 3D games.
Yani kısaca her oyuna farklı downclock uygulamak gerekecek radeon programından, ya da afterburner programından. Fakat bende o işlemlerden sonra siyah ekran ve kilitlenme problemleri artıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı