Sapphire RX 590 ısınma sorunu

Kış aylarına giricez yakında. Bu havalarda bile 75 dereceyse bunun yaz ayı var.
75 dereceyi düşürmek için 2400 Devir çalışan fanlar peki? Fan hızını düşüreyim diyorum bu sefer fan hızı düştü diye kart 80 dereceye dayanıyor. Yazık değil mi bu kullanıcılara?

75 dereceyi düşürmek için 2400 Devir çalışan fanlar peki? Fan hızını düşüreyim diyorum bu sefer fan hızı düştü diye kart 80 dereceye dayanıyor. Yazık değil mi bu kullanıcılara?
Bir hata yaptık AMD sistem topladık yapacak bir şey yok, bize ders oldu. Youtube'da falan AMD işlemciler ekran kartları öyle bir gösteriliyorki hem ucuz hem performanslı. Ben her zaman Nvidia taraftarıydım ama ön yargımı kırıp bu fiyata bu performans olur mu helal olsun deyip AMD sistem topladım. Arada fiyat farkı olsa da İntel ve Nvidia çok ayrı bir konumda, forumlardan Youtube'daki inceleme videolarından, yorumlardan etkilendik. Oda sıcaklığı 22-23 derecelerde bu havada böyleyse yazın "Adana" gibi bir yerde olacakları düşünemiyorum bile.

Aldığınızda bu kartın TDP değerinin yüksek olduğunu bilerek almadınız mı?

Bende R7 370(120W) vardı yaz aylarında 80°C civarlarında diğerlerinde 75°C'de çalışıyordu. Bu kadar büyütmiyordum çünkü normal.

Benim düşüncem bir kartın çıkacağı maksimum sıcaklık 70'i geçmemeli. Serin çalışan kart 65 derecelerde takılır bence. 75'e normal denemez.
Bir hata yaptık AMD sistem topladık yapacak bir şey yok, bize ders oldu. Youtube'da falan AMD işlemciler ekran kartları öyle bir gösteriliyorki hem ucuz hem performanslı. Ben her zaman Nvidia taraftarıydım ama ön yargımı kırıp bu fiyata bu performans olur mu helal olsun deyip AMD sistem topladım. Arada fiyat farkı olsa da İntel ve Nvidia çok ayrı bir konumda, forumlardan Youtube'daki inceleme videolarından, yorumlardan etkilendik. Oda sıcaklığı 22-23 derecelerde bu havada böyleyse yazın "Adana" gibi bir yerde olacakları düşünemiyorum bile.
Seninle nerdeyse tıpatıp aynı şeyleri yaşamışız dostum be. Tecrübe oldu işte yapacak birşey yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı