Sapphire RX 590 kapanıyor

bogisama

Hectopat
Merhabalar. Başlıkta olduğu gibi Sapphire RX590 SE kartına sahibim ne yazik ki. WattMan olayını Afterburner'den 1560 dam 1540'a çekerek çözmüştüm. Şimdi ne olduysa 2 sefer masaüstündeyken gücü kesiyor gibi oluyor ekran gelmiyor sinyal yok falan diyor. Reset tuşu ile açabiliyorum.Ardında wattman uyarını yine veriyor. DDU ile WHQL sürümlerini birçok kez silip kurdum. Zamanında garantiyede göndermiştim. RAM'leri Window'un programi ile de kontrol ettim. Sıkıntı yok. Kartımda ısınma sorunu da yok. Undervoltaj yaptım. Power limit vs artırdım. Ama olmadı. Yardımcı olabilir misiniz?

PSU = Sharkoon 650 Watt +80Plus
Ryzen 5 2600.
B450M H
XPG 2*8 3000 MHz (bir ihtimal diye işlemcinin desteklediği frekansa çektim 2933'e )

Bunlar olay günlüğündeki PC'nin donup yeniden başlattığım zamandaki resimler.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    53 KB · Görüntüleme: 32
  • 2.png
    2.png
    54,9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Hocam, benim fikrim farklı bir PSU ile deneyin. Bu ekran kartları için PSU da önemlidir. Kernel Power hataları var. Bunların en büyük etkeni PSU`dur.

RAM'leri Windows'un programı ile de kontrol ettim, sıkıntı yok.
Hocam Memtest86 ile kontrol ettikten sonra sorun olup olmadığını anlayabilirsin, Windows'un kendi bellek tanılama aracı yüzeysel olarak bakıyor ve bulma ihtimali %5 falan ancak. Memtest86 ise detaylı olarak bakıyor ve belleğin her şeyini kontrol ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı