Sapphire RX 590 60-70 dereceye çıkınca oyun kapanıyor

safak guney

Femtopat
Dostlar merhaba, benım ekran kartı ( Sapphire RX 590 ) oyundayken tüm fanları fulluyorum ama 60 70 derece oldugu zaman oyun otomatik kapanıyor. Bazen PC de mavi ekran verıyor. Bu problemı nasıl çözebılırım? İnternetten baktıgım kadarıyla 80 90 derece kadar çıkan bir ekran kartıymış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format temiz kurulum denediniz mi? Bende RX 570 kullanıcısıyım sıcak yaz günlerinde olduğumuz için malum sıcaklık 72-75 arası geziyor oyunlarda fan sesini işitiyorum. Bu ekran kartları için dediğiniz sıcaklık normal. Başka bir problem var gibi görünüyor.

@safak guney işlemci sıcaklığı kaç derecelerde dolaşıyor? Ekran kartı sıcaklığınız yaz aylarına göre en yüksek fan değerlerinde biraz yüksek gibi, ekran kartı fan ayarını %80 üzerine çıkarmanızı tavsiye etmiyorum.

Format temiz kurulum denediniz mi? Bende RX 570 kullanıcısıyım sıcak yaz günlerinde olduğumuz için malum sıcaklık 72-75 arası geziyor oyunlarda fan sesini işitiyorum. Bu ekran kartları için dediğiniz sıcaklık normal. Başka bir problem var gibi görünüyorde.

Denemedım internette pek bir yararı oldugunu dair bılgı yoktu.
@safak guney işlemci sıcaklığı kaç derecelerde dolaşıyor? Ekran kartı sıcaklığınız yaz aylarına göre en yüksek fan değerlerinde biraz yüksek gibi, ekran kartı fan ayarını %80 üzerine çıkarmanızı tavsiye etmiyorum.

Fanlar %100 de çalışıyor hatta kasanın da ayrı fanı var onu da açıyorum crash vermesın diye.

Dostlar merhaba, benım ekran kartı ( Sapphire RX 590 ) oyundayken tüm fanları fulluyorum ama 60 70 derece oldugu zaman oyun otomatik kapanıyor. Bazen PC de mavi ekran verıyor. Bu problemı nasıl çözebılırım? İnternetten baktıgım kadarıyla 80 90 derece kadar çıkan bir ekran kartıymış.

Bende de aynı kart var FurMark testinde bile 76 dereceye zor çıkıyor fan hızı %40 da sizin kart sıkıntılı gibi geldi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı