Sapphire RX 590 Nitro+ Special Edition vs GeForce GTX1660 Ventus XS

Çok şüphe de kalıyorum bakın, birisi diyor ısınıyor birisi diyor RX 590’lar diğerlerine göre daha iyi soğutuyor şaşırıyorum.
Ekran kartına yüklenen oyunlarda mesela PUBG gibi oyunlarda 75 Derece ve altında olursa sorun yok hatta 80 derecenin altında bile yeterlidir Gigabyte RX 570 4 GB ekran kartım var Rise of tomb raider'da ekran kartım 73 derecelerde ama performans kaybı vb. yok sadece ısınıyor fanlar yeterince soğutuyor Nitro+ ekran kartları RX serisinin en iyi soğutmalarından birisine sahip alabilirsiniz çoğu kişi Nvidia fanboyudur.
iki firmanında birçok ekran kartını kullandım en tatminkar RX serisi.
Böyle konular da bekleyemiyorum, KDV artık ne zaman gelir allah bilir, seçimden sonra zam gelecek bile diyorlar.
Önerim hazır fırsat varken alman, nolur nolmaz üzebilir tahminimce Doların yükseleceği yönünde.

Şuan da topladığım sistem 27 TL arttı...
Ve nedense yarısı KDV'ye gitti.
Tabi ki. Soğutma konusunda çok başarılı. Nvidia'ya göre 1070'in biraz altında diyebilirim. Ama 1060'tan üstün.

Not : Benim kartımın 1411Mhz overclocksuz bir değeri olduğunu belirteyim. Overclock modda 1431Mhz'e çıkıyor. Benim için gayet yeterli bir kart.
Nitro+ modelinde 1560 Mhz normal hali, O.C ile bilmiyorum ama normal hali bile yeterli.

RX590'dan bahsediyorsanız onu bilmiyorum fakat RX580'lerde Mhz değerleri daha düşük diye hatırlıyorum hocam. Yanlış hatırlıyor da olabilirim.
Doğru hocam sizin Mhz'izden 100 mhz civarı düşük modeller var.
Böyle konular da bekleyemiyorum, KDV artık ne zaman gelir allah bilir, seçimden sonra zam gelecek bile diyorlar.
Konu dışı ama İnstagram (Sasafakben35 kullanıcı adım.) üzerinden ulaşabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı