Sapphire RX 6600 sıcaklık değerleri diğerlerine göre yüksek

Cümlenizde "biraz sıcak" ibaresi var ama bunun altını doldurmanız lazım. Sisteminiz, oda sıcaklığınız, testleriniz gibi etmenleri hem metin hem görsel olarak sunarsınız. Belirli bir yorum yapılır. Böyle çok belirsiz oluyor.

Not: Sapphire Pulse RX 6600 kullanıyorum.

Hocam kasa bir yana farklı markalara baktığınızı söylüyorsunuz. Sapphire RX6600 vs ASUS Dual RX6600 karşılaştırması yaptıysanız fark olması normal. Sapphire model 6600'ler daha sıcak çalışıyor fakat bu bir problem değil yani korkulacak bir şey yok.
Evet genellikle izlediğim karşılaştırmalar Asus Dual modeli üzerindendi.

Cümlenizde "biraz sıcak" ibaresi var ama bunun altını doldurmanız lazım. Sisteminiz, oda sıcaklığınız, testleriniz gibi etmenleri hem metin hem görsel olarak sunarsınız. Belirli bir yorum yapılır. Böyle çok belirsiz oluyor.

Not: Sapphire Pulse RX 6600 kullanıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anlatamadım sanırım.

Kendi kasanızı, fan yeterliliğinizi, oda sıcaklığınızı ve testlerinizi baz alacak şekilde bize veri sunar mısınız?

Anlatamadım sanırım.

Kendi kasanızı, fan yeterliliğinizi, oda sıcaklığınızı ve testlerinizi baz alacak şekilde bize veri sunar mısınız?
Anlatamadınız değil bence merak ettiğim şeyi anlamadınız.
Eşit şartlarda yapılan testlerde Sapphire modeli rakiplerine göre sıcak çalışıyor bunun sorun teşkil edip etmeyeceğini sordum, benim kasamda daha serin çalışır veya daha sıcak çalışır mesele o değil.

Anlatamadınız değil bence merak ettiğim şeyi anlamadınız.
Eşit şartlarda yapılan testlerde Sapphire modeli rakiplerine göre sıcak çalışıyor bunun sorun teşkil edip etmeyeceğini sordum, benim kasamda daha serin çalışır veya daha sıcak çalışır mesele o değil.
Sorun teşkil etmez. Her ekran kartı aynı termal değerleri vermeyebilir.

Siz ortalama hangi sıcaklık değerleri alıyorsunuz ve havalandırma durumu nasıl kasanızın?
Ben Corsair 275R Airflow kullanıyorum. Kasada 6 adet fan mevcut kasada. AAA oyunlarda belirtilen 70 dereceleri bir miktar aşan sıcaklıkların aynısını alıyorum.

Ben Corsair 275R Airflow kullanıyorum. Kasada 6 adet fan mevcut kasada. AAA oyunlarda belirtilen 70 dereceleri bir miktar aşan sıcaklıkların aynısını alıyorum.
Kartı yeğenim için alıyorum, kullandığı kasa Corsair Spec Delta RGB, sıcaklık değerlerini kontrol edebilecek birisi değil o yüzden bu kadar irdeliyorum, teşekkürler yardımınız için.

Kartı yeğenim için alıyorum, kullandığı kasa Corsair Spec Delta RGB, sıcaklık değerlerini kontrol edebilecek birisi değil o yüzden bu kadar irdeliyorum, teşekkürler yardımınız için.
O kasada bir miktar farklı sıcaklıklar görebilir. Eğer imkanınız varsa XFX'in RX 6600'ünü düşünebilirsiniz. Bilginiz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı