Sapphire RX 6700 XT Pulse sıcaklık ayarı önerisi

• Konuyu başlatan ZMR35
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 447

ZMR35

Decapat
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Merhaba sosyal üyeleri başlıkta belirttiğim gibi ekran kartım var kendi ayarlarım var fakat bazen oyunda sesli çalışıyor fakat sıcaklık düşük olsun istiyorum 70 dereceyi geçmiyor oyunlarda AMD Software uygulamasında ayarlar nasıl olmalı sizin öneriniz nedir şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    12,4 KB · Görüntüleme: 33
O yüzde fan devri yüksek çalışıyor olabilir. Benim 7900 XT stok frekansa çekersem. 90 100 derecelere çıkıyor. Fan devri %70'lere fırlıyor.

O yüzde fan devri yüksek çalışıyor olabilir. Benim 7900 XT stok frekansa çekersem. 90 100 derecelere çıkıyor. Fan devri %70'lere fırlıyor.

Stock ayarlada mesela Forza Horizon 5 80 derece 82 derece görüyor bu ayarlarla Forza Horizon 5 62 63 en zirve fakat ETS 2 misal 70 ama fan sesli oluyor RDR2 yine 70 72 derece fanlar bayağı sesli oluyor benim merak ettiğim yanlış bir ayarım var mı yoksa sıcaklığı düşük istiyorsam mecbur çekicek miyim sesi.

Onuda denedim hiçbir fark olmuyor orijinalinden en iyisi fan sesi çekmek.
Sapphire Pulse serisinde fan hızı normal düşündüğün gibi değil.

Sen mesela fanın %50'de çalışmasını istiyorsan oradaki yere 35 civarı bir değer yazacaksın.

Bak benim yaptığımı atayım:
Screenshot_20231103_211112_DH.jpg

Grafiği hotspot sıcaklığına göre ayarla, ona bakıyor çünkü. Beni. Mesela hotspot 82 civarı gezdiği için fan hızı ortalama %55-60 arası oluyor. Böylece çok fazla ses çıkmıyor fandan.

Tabii bu sıcaklık furmark sıcaklığı. Oyunda bu ayarlarla 60 görmedim henüz çok şükür.

Geri
Yukarı