Sapphire RX 6900 XT Nitro+ SE termal ped ve termal macun değişimi nasıl yapılır?

resul1967

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Sapphire Radeon RX 6900 XT Nitro+ SE 16 GB GDDR6 256 ekran kartım bulunmakta. Cihazımın termal ped ve termal macun temizlik vs işlemlerini yapmak istiyorum. Konu hakkında yardımcı olur musunuz? Cihazı açtıktan sonra nasıl toplayacağım ile ilgili bilgim yok. Hangi vida nereye gelecek vs. bununla ilgili elinde görsel olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Markanın Termal ped ölçülerine dikkat edin. Bulabiliyorsanız fabrikanın kullandığı markadan alın. İdarelik bir termal macun kesinlikle kullanmayın. Kaliteli olsun mutlaka. Pek deneyiminiz yoksa deneyimli biriyle bu işe girişmenizi öneririm. Gözle görülür sıcaklık farklılıkları ve performansta düşüş de yoksa bence herhangi bir işlem yapmayın.

Merhaba. Sapphire Radeon RX 6900 XT Nitro+ SE 16 GB GDDR6 256 ekran kartım bulunmakta. Cihazımın termal ped ve termal macun temizlik vs işlemlerini yapmak istiyorum. Konu hakkında yardımcı olur musunuz? Cihazı açtıktan sonra nasıl toplayacağım ile ilgili bilgim yok. Hangi vida nereye gelecek vs. bununla ilgili elinde görsel olan var mı?
Ben dün gece yaptım, bi b.. değişmedi gene 85 c° görüyor.
Sadece macun değiştim.

Sebebi bu galiba, yeniden sürdüm
IMG_20240416_135614.jpg

dün 95°c çıkıyordu bugün furmark da 74°c ama helldivers da gene 82°c görüyor.

Geri
Yukarı