Termal ped yerine termal macun sürdüm

creativebaris

Hectopat
Yer
Mars
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ekran kartım bazı oyunlarda 82 dereceyi görüyordu bende çıkartıp termal macununu yeniledim ve biraz da bazı şeyleri kurcalamayı sevdiğim için termal pedlerin işe yaramayacağını düşünüp termal pedin altına gelen çip gibi olan yere ufak bir termal macun damlattım yetecek kadar. 82 derece olan oyunlarda 65 dereceyi geçmiyor. Acaba doğru bir şey mi yaptım yanlış bir şey mi yaptım bilmiyorum. Bu arada kartım fansız bir kart sadece üstünde soğutma bloğu var. MSI GT 1030.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU'ya uyguladığınız macun sonucu ısı düşmesi olmuştur. 👋🏼

Onca mühendis oraya termal macun yerine pad koydularsa bir bildikleri vardır diye düşünüyorum. kapasitörlere macun zamanla zarar verebilir belki tam bilgim yok. 👀

Merhaba arkadaşlar, ekran kartım bazı oyunlarda 82 dereceyi görüyordu bende çıkartıp termal macununu yeniledim ve biraz da bazı şeyleri kurcalamayı sevdiğim için termal pedlerin işe yaramayacağını düşünüp termal pedin altına gelen çip gibi olan yere ufak bir termal macun damlattım yetecek kadar. 82 derece olan oyunlarda 65 dereceyi geçmiyor. Acaba doğru bir şey mi yaptım yanlış bir şey mi yaptım bilmiyorum. Bu arada kartım fansız bir kart sadece üstünde soğutma bloğu var. MSI GT 1030.

Termal ped koyulan yerlere tekrar termal ped koyman gerekir. Çünkü entegreler ısınıp soğutucu tam soğutmayabilir.

Macun pede göre iletkenliği daha çok olan yapıda bir malzeme sorun teşkil etmeyecektir fakat ped'ler yapaisi gereği altındaki veya üstündeki malzemeyi kavrar ama bir sorun yaşatmaz kullanabilirsiniz.

GPU'ya uyguladığınız macun sonucu ısı düşmesi olmuştur. 👋🏼

Onca mühendis oraya termal macun yerine pad koydularsa bir bildikleri vardır diye düşünüyorum. kapasitörlere macun zamanla zarar verebilir belki tam bilgim yok. 👀
ben araştırdığımda maliyeti düşürmek için de termal ped koyulabilceği felan da yazıyordu mantık olarak ikiside ısı iletme görevi yapıyor ve termal macununki pede göre daha iyi iletiyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı