Sapphire RX480 Nitro + 8G FPS sorunu

Batuk

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, Sistemimde Rx480 Nitro+ 8G ekran kartım var ancak nedenini bilmediğim bir şekilde FPS düşüklüğü beni rahatsız ediyor. CS:GO da FULLHD ve Ultra grafik ayarlarında 60 FPS'ye kadar düşebiliyor. İnternette izlediğim videolarda 150 ve 200 FPS arası değişiyor bu değerler cidden bir sorunumun olduğunu düşünüyorum. Bunun nedeni ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Sistem:

Donanımsal:
  • Asrock FM2+85x extream 4 :Anakart
  • A-10 5800k 4.0 GHZ :İşlemci
  • Corsair 32 GB 1866 MHZ :RAM
  • SApphire RX480 Nitro+ 8G :Ekran kartı
  • Corsair TX650M : PSU

Yazılımsal:
Windows 10 PRO 10586.0 ver : OS
AMD Radeon Software Crimson Edition 16.9.1 : Ekran kartı Yazılımı

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni değil aslında sistemim zamanında alınmış yani RAMlar... işlemciden dolayımıdır diyorsunuz ?

Sisteminiz çok dengesiz işlemciniz büyük ihtimalle darboğaz yaratıyor. 32 GB RAM almak yerine güncel işlemcili bir sistem kurabilirdiniz.
İşlemcimin kullanımı CS:GO da %75 i geçmiyor %25 lere düşüyor bazen bir sorunum var ama emin değilim

Büyük ihtimal işlemciniz darboğaz yapıyor. Ayrıca 32GB RAM nedir yahu. Render ile mi uğraşıyorsunuz ? Bence hayır. 16 GB RAM bile günümüz şartlarında ve ileriki şartlarda çok çok yeterli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı