Sapphire RX5600 XT Pulse alınır mı?

Sapphire markası AMD tarafında genelde en sorunsuz modelleri üretirler. Pulse ise bu markanın giriş seviyesi modelidir. Yine de bir ısınma sorunu yaşamazsın.

Dedikleri yazılım sorunlarını bir kenara atarsam ROG STRIX yerine Pulse aldın diye hiçbir sorun yaşamazsın.

Peki hocam Pulse modelinde bazı insanlar sorun yaşamış zamanında. Bu AMD'nin driver probleminden mi kaynaklıdır sizce? Yoksa sıkıntı Sapphire mi?

Peki hocam Pulse modelinde bazı insanlar sorun yaşamış zamanında. Bu AMD'nin driver probleminden mi kaynaklıdır sizce? Yoksa sıkıntı Sapphire mi?
Araştırırsan MSI Mech ve Asus TUF gibi birçok model marka kaynaklı soğutma sorunuyla geldi. Sapphire kartlarda böyle bir şey duymadım.

Yaşadıkları sorun sıcaklık kaynaklı değilse "büyük ihtimalle" kart kaynaklı değildir. Driver ile alakalıdır.

Kardeşim bir AMD kullanıcısı olarak NVIDIA'dan şaşma derim. Hiçbir yerde NVIDIA'dan bir şikayet görmedim. Ama fiyatı daha uygun diye Türkiye şartlarında alıyoruz işte yapacak da bir şey yok. Ben ikidir kullandım Sapphire ekran kartı RX570 ve RX590 olmak üzere ikisinden de memnun kaldım açıkçası ama ASUS'da bu konuda gayet iyi YouTube'dan biraz araştır derim performansını.

Kardeşim bir AMD kullanıcısı olarak NVIDIA'dan şaşma derim. Hiçbir yerde NVIDIA'dan bir şikayet görmedim. Ama fiyatı daha uygun diye Türkiye şartlarında alıyoruz işte yapacak da bir şey yok. Ben ikidir kullandım Sapphire ekran kartı RX570 ve RX590 olmak üzere ikisinden de memnun kaldım açıkçası ama ASUS'da bu konuda gayet iyi YouTube'dan biraz araştır derim performansını.
Zamanında 1050 Ti'dan çok çektim. Bence genel bir yorum yapmayın.

Yinede istisnalar kaideyi bozmaz. o sizin şanssızlığınız olmuş.
O halde AMD'ye de suç atma gibi bir lüksünüz yok. Ayrıca Nvidia'dan bir kere değil tam 5 kere ekran kartı aldım. Hepsi de çöp idi, sürücü olsun ısınma sorunu olsun. Ha bu arada 2 MSI, 2 ASUS ve en son Zotac kullandım. Kartlar sırasıyla GTS 250, GTS 450, GT 710, GT 1030 ve GTX 1050 Ti idi.

O halde AMD'ye de suç atma gibi bir lüksünüz yok. Ayrıca NVIDIA'dan bir kere değil tam 5 kere ekran kartı aldım. Hepsi de çöp idi, sürücü olsun ısınma sorunu olsun. Ha bu arada 2 MSI, 2 ASUS ve en son Zotac kullandım. Kartlar sırasıyla GTS 250, GTS 450, GT 710, GT 1030 ve GTX 1050 Ti idi.

İyi de ben suç atmadım ki kardeşim :) bende AMD kullanıyorum ve gayet memnunum. Yine de NVIDIA AMD'den daha iyi yani sonuçta onu anlatmaya çalışıyorum.

İyi de ben suç atmadım ki kardeşim :) bende AMD kullanıyorum ve gayet memnunum. Yine de NVIDIA AMD'den daha iyi yani sonuçta onu anlatmaya çalışıyorum.
Yanlış anladın hocam. Yani AMD'yi Nvidia karşısında küçümsemiş gibi oldun. Aksine son sürücü ile gayet iyi iş çıkardı, sanırım sürücülere önem vermeye başladı. Eğer böyle devam eder ise F/p konusunda Nvidia asla yetişemez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı