Sapphire RX570 4 GB vs Sapphire RX 580 8G

serkanktm

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, i3 7100 işlemci kullanıyorum, kendime en az 2 sene yetecek bir ekran kartı istiyorum, sizce RX 570 4 GB mı, yoksa RX 580 8 GB mi almalıyım? Aralarında ortalama 500 TL farkı düşünerek yardımcı olmanızı istiyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Sapphire Pulse Amd Radeon RX 570 4G

Sapphire Pulse AmdRadeon RX 580 8G

Not: oynadığım oyunlar; Forza 4, Battlefield 5, PUBG, CS:GO, ETS 2.

RX 570 4 GB olanı seçip, elinizdeki işlemciyi satıp daha iyi bir işlemciye geçebilirseniz bu sistem sizi 2 sene götürecektir. İşlemcinizi değiştirmeyi düşünmeseniz de 570 olanı seçin. RX 580 ile i3 7100 darboğaza sebep olabilir.

Aynı durumu yaşadım bir hafta önce. Rx 570 tercih ettim. Aralarında aman aman bir fark yok(şahsi fikrim). Youtube' da farklarına bakabilirsiniz. Rx 580 birazcık daha geleceğe yönelik, fakat darboğaz durumu sizi üzecektir.

RX 570 bu işlemci için uç nokta denilebilir. RX 580 alırsanız darboğaz ile karşılaşırsınız. Fakat "ben bunu alayım ileride işlemcimi yükseltir daha stabil kullanırım." derseniz olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı