Sapphire RX5700 XT Nitro+ gerekli PSU nedir?

boccereco

Centipat
Herkese merhaba, Sapphire bunun için 650W diyor ancak ben de şu kasa ve PSU'su mevcut. 600W yeterlidir diye düşünüyorum ama kafamı karıştıran yorumlar da mevcut. PC toplama'da ve enerji tüketim değerlerinde "kurt" olmuş arkadaşlarım yorumlarsa sevinirim. PSU'yu değiştirmeye gerek var mı?

Sistemim;
İşlemci: Ryzen 5 2600
Ekran kartı: MSI RX580 Armor (RX5700 ile değişecek)
Anakart: MSI B450M GAMING Plus
Kasa: Thermaltake V200 TG 600W 80+

Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerileriniz için teşekkür ederim, artık yetmezse alırım. Direkt 750'ye geçer bir daha arkama bakmam :D Yetiyorsa zaten sıkıntı yok. :)

Sapphire RX 5700 XT Nitro+ modeli yüke geldiğinde ciddi güç çekiyor. Bence firma tavsiye edileninden şaşmamak lazım. Kasayı PSU'suz alın.

Sharkoon 650W Gold Zero veya bütçenize göre 750W güzel bir PSU alınabilir. Aynı ekran kartını kullanıyorum ve tavsiyem bu şekilde.

Firmalar gereksiz fazla öneri yapıyorlar. Elinizdekini değiştirmeye gerek yoktur. Gerçekçi değerlere bakılınca tüm sistemin aslında 350W-400W gibi minimum gereksinime sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Bu doğrultuda 600W fazlasıyla yeter.

Firmalar gereksiz fazla öneri yapıyorlar. Elinizdekini değiştirmeye gerek yoktur. Gerçekçi değerlere bakılınca tüm sistemin aslında 350W-400W gibi minimum gereksinime sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Bu doğrultuda 600W fazlasıyla yeter.
Ekran kartının siparişini verdim, yarın elimde olur. Oynadığım oyunlar itibariyle biraz sınırlarda gezinip zorlayacağım oyunlar bunlar. Bakalım umarım sıkıntı çıkmaz. Açıkcası amd'nin yazılımında tüketilen güç değerlerine baktığımda rx580 oc 8gb da bile dediğiniz değerlerin altında gösteriyor, tüm sistem için. Ben de sizin gibi düşünüyorum.

Ekran kartının siparişini verdim, yarın elimde olur. Oynadığım oyunlar itibariyle biraz sınırlarda gezinip zorlayacağım oyunlar bunlar. Bakalım umarım sıkıntı çıkmaz. Açıkcası amd'nin yazılımında tüketilen güç değerlerine baktığımda rx580 oc 8gb da bile dediğiniz değerlerin altında gösteriyor, tüm sistem için. Ben de sizin gibi düşünüyorum.
Sorun olmaz gereksiz ek masraf kalsın PSU.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı